ХОЧЕТЕ БУТИ ЗДОРОВИМ — ПИЙТЕ ЛИШЕ ЗВИЧАЙНУ ВОДУ

0
325

Люди, які п’ють звичайну воду замість прохолоджувальних напоїв, — у цілому харчуються більш корисною їжею, ніж інші. Такий висновок було зроблено за результатами національного дослідження, в якому взяли участь понад 12 тисяч американців віком 20 років і старші, повідомляє Reuters Health.
У середньому всі респонденти отримували третину добової норми рідини зі звичайної води, 48% — з інших безалкогольних напоїв, а решту — з їжі. Як правило, що більше людина п’є води, то менше цукру і більше харчових волокон вона споживає. Дослідження також показало, що «прихильники» звичайної води переважно віддають перевагу менш калорійним продуктам — наприклад, овочам і фруктам.
Автори роботи зазначають, що широко поширена думка про те, що доросла здорова людина має випивати за день не менше восьми склянок води, не зовсім вірна. За їхніми словами, людина може отримувати рідину з будь-яких джерел, але звичайна вода все-таки на першому місці. Що стосується кількості добового вживання рідини, необхідного людині, то тут учені не дають точних цифр. На думку фахівців, людина повинна пити тоді, коли відчуває спрагу, і кількість рідини кожен теж повинен визначати сам.
Зрозуміло, не слід заміняти воду газованими напоями, які вочевидь шкодять здоров’ю. Бензоат натрію (E211), який є активним компонентом консервантів, що використовують у більшості газованих напоїв (зокрема у Fanta, Pepsi, Sprite тощо), дезактивує частини ДНК. Це може спричинити цироз печінки і дегенеративні захворювання — наприклад, хворобу Паркінсона.
До речі, в якості консерванту бензоат натрію використовують не тільки в газованих напоях, але й у деяких маринадах, м’ясних і рибних продуктах, консервах, безалкогольному пиві, напівфабрикатах, майонезі, кетчупі, маргарині, повидлах і джемах.