ЦЯ НЕМИЛОСЕРДНА АЛЕРГІЯ

0
478

Сьогодні алергія є однією з найпоширеніших хвороб. Постійні простуди, риніти, шкірні висипи часто є наслідком наявності якоїсь, іноді прихованої, форми алергії. Коли прояви недуги не дуже дошкуляють, на неї, звичайно, можна не зважати, але її наявність є серйозною перешкодою для повноцінної роботи всього організму.
Алергія – це хвороба, пов’язана із загальними порушеннями нервової, ендокринної та імунної систем. Водночас вона має психосоматичний характер. Взагалі можна сказати, що алергічна реакція – це надто жорстка відповідь організму на деякі фактори зовнішнього середовища, які насправді не несуть ніякої небезпеки. Таку реакцію можна порівняти з реакцією людини, яка бере дуже близько до серця навіть необразливі зауваження. У шерсті хатніх тварин, пилу та квітковому пилку ніякої небезпеки немає, але імунна система помилково, ніби злякавшись їх, відповідає бурхливими алергічними реакціями.
В організмі утворюються антитіла, що призводить до зниження або підвищення його чутливості і виявляється у подразненнях слизової оболонки, шкірних висипах, загальному нездужанні. З кожною дією алергену організм виробляє все більше і більше антитіл. Головне завдання у боротьбі з алергією – розірвати це замкнене коло, ланцюжок реакцій: алерген – антитіла.
Але спочатку важливо виявити причину алергії, яка майже завжди комплексна.

ПРИЧИНИ АЛЕРГІЇ

Нещодавно з’явилася гіпотеза, що розповсюдження алергії безпосередньо пов’язане зі знищенням багатьох інфекцій, що колись вільно гуляли по світу, завдяки використанню щеплень та антибіотиків. Наша імунна система втратила велику кількість роботи, тому шукає собі інші мішені. Саме тому діти, які ростуть в не надто стерильних умовах, мають стійкіший імунітет і значно менше хворіють на алергію.
Алергія може мати не тільки зовнішню, але й внутрішню причину. Наявність паразитів (гельмінтів), хвороботворних бактерій, вірусів та інфекцій, що перебувають в неактивній фазі, важкі метали, токсини та інші навантаження на організм теж підривають роботу всіх систем, і як наслідок – підвищується чутливість органів, якими ми контактуємо із зовнішнім середовищем. Це ніс, бронхи, шкіра.
Існує і «несправжня алергія»: схожими проявами організм може відреагувати на морепродукти, біле вино та деякі види сиру. Це пояснюється високим вмістом в цих продуктах речовин, подібних до тих, які виробляються в процесі імунної реакції.
Також може виникати поліноз – сезонна алергія у дорослих та дітей. Організм так реагує на різкі перепади температури, спеку або холод. У дорослих іноді може виникнути така реакція після тяжкого емоційного потрясіння або на фоні гормональних порушень.
Один із найпоширеніших видів алергії – це харчова алергія. Коли якась їжа або окремі речовини не можуть бути повноцінно перетравлені, йде токсичне навантаження на організм, який зазвичай реагує на це виробленням антитіл. Деякі види продуктів, як незбиране молоко, яєчний білок, морська риба, раки, краби, суниці, горіхи, мед, цитрусові, шоколад, частіше можуть провокувати алергію. У немовлят ранній і різкий перехід до дорослої їжі майже завжди викликає алергічні реакції, бо в їхньому організмі недостатньо виробляється ферментів та імуноглобулінів, тому дітей поступово треба привчати до окремих продуктів, вводити їх маленькими дозами, починаючи з овочів та фруктів, приготованих на пару. На алергію частіше страждають люди з низьким рівнем цукру в крові, ендокринними порушеннями, під час стресів та перевтоми.
Останнім часом медицина все більше поєднує психічну, душевну сферу людини з фізичним станом її організму. Така наука, як психосоматика, проводить широкі дослідження у цьому напрямку і стверджує, що майже кожну хворобу треба лікувати разом з вирішенням психологічних проблем людини у стосунках із самим собою та оточенням. Будь-який конфлікт – це завжди дискомфорт, тому підсвідомо ми намагаємося його не помічати. Але проблема від цього не зникає, вона не проходить сама по собі і буде час від часу про себе нагадувати у вигляді душевних переживань та на фізичному рівні. Імунна система реагуватиме алергічними реакціями. До речі, фізично міцні люди майже не страждають на алергію, хоча певні психологічні проблеми мають усі.
Як часто ми кажемо: «У мене на нього алергія!», «Вона мені дихати спокійно не дає!», Ми використовуємо ці фрази, щоб виявити своє небажання спілкуватися або стикатися з кимось чи з чимось. Якщо сльозяться очі, треба замислитися, можливо, вам не хочеться чогось бачити. Спазми в горлі кажуть про те, що ви боїтеся висловити наболіле, а астма, яка часто має алергічний характер, – ознака нагальних проблем. Подразнення, висипання, почервоніння, свербіж говорять про те, що людина не задоволена собою, результатами своєї праці або навчання, чи якимись іншими життєвими обставинами. Шкіра, бронхи, слизова, лімфатична система – це ешелони захисту організму. В психоаналітичній інтерпретації алергічна реакція означає відмову від контакту або страх зіткнення з оточенням.
Останні дослідження навіть установили зв’язок між типом алергії й особливостями емоційного складу людини, її темпераменту. Тривожні, боязкі люди схильні до шкірних висипів і алергічного нежитю – таким чином їх емоції ніби «виходять» з тіла. Для інтровертів, що здатні зберігати свої емоційні переживання глибоко в собі, характерні навіть серйозніші порушення – запальні процеси, пухлини. Люди, схильні до алергічного риніту, мають незалежний характер. Астматики, навпаки, більш залежні, шукають щирого піклування і любові, іноді підсвідомо. У дітей психосоматичний аспект астми напряму пов’язаний зі стосунками з матір’ю. Нестача уваги матері або, навпаки, її надмірний контроль призводить до неможливості вільно дихати, може викликати шлункові порушення, і це яскравий приклад психосоматичної реакції з розряду алергічних.
Отже з точки зору психосоматики, можна сказати, що багаторічна алергія – це привід замислитися над тим, що варто змінити у власному житті, аби досягти гармонійних стосунків із собою та оточенням.

ЗАСОБИ ЛІКУВАННЯ

Їх дуже багато, гарний результат дає комплексний підхід. Але слід пам’ятати, що приступати до серйозних дій, вживання ліків без консультації лікаря і комплексної діагностики не слід. Проте загальні підходи до цієї проблеми знати треба.
Традиційний підхід – ін’єкції тих самих алергенів, але мікродозами, щоб знову навчити організм сприймати алергени як абсолютно безпечні речовини.
За сучасною медичною статистикою, 50% дітей, які часто хворіють, – невиявлені алергіки. Щоб перевірити, чи справді це так, слід здати кров на імуноглобулін Е (він покаже загальний алергічний білок у крові). За допомогою шкірних проб або аналізу крові виявити реакцію на алергени зовнішнього середовища (пилок, пил домашній, шерсть тварин тощо). А потім, залежно від аналізів, лікар призначає курс лікування з певним добором і дозуванням ліків.
Треба розробити загальнооздоровчу програму. Це вправи для усунення напруги, для релаксації, медитації, масажі, аромотерапія (бажано в маслом лаванди), фітотерапія, додавання до раціону свіжих соків, спеціальні дієти (зменшення вживання білкової їжі, гострих, солодких страв і, навпаки, збільшення в раціоні каш, овочів, фруктів, сухофруктів). Для зміцнення нервової системи також добре приймати якийсь натуральний заспокійливий препарат (скажімо, лецитин), пройти курс водних, теплових, контрастних процедур, наприклад, перлинні ванни з валеріаною.
Завжди підтримувати чистоту в квартирі, на робочому місці. Регулярно робити вологе прибирання.
Для лікування алергії широко використовується гомеопатія, заснована на філософському підході: те, що викликає хворобу у великих дозах, в малих її лікує.
Щоб вирішити свої психологічні проблеми, треба попрацювати з психологом або психотерапевтом. Але існують методи, які можна використовувати паралельно з сеансами у спеціаліста. Це аутотренінг та самогіпноз, коли працює сила уяви. Ним може оволодіти кожен. Алергік має чітко уявити собі місце, де алергія його не тривожить, наприклад, гори і сніг, який іскриться на сонці, у думках «подихати» морозним гірським повітрям… І дихання стане легшим.

ВИКОРИСТАННЯ СВІЖИХ СОКІВ (ФРЕШУ) У ЛІКУВАННІ АЛЕРГІЇ

Соки – це рідина, органічний розчин вищої якості, який так потрібен клітинам і тканинам нашого організму. Свіжий сік покращує настрій, самопочуття, надає легкості у всьому тілі, дарує енергію. Найбагатший вітамінами і дуже корисний є сік із зелених стебел пшениці. Свіжі ягідні, фруктові, овочеві соки дають організму необхідні вітаміни і мінерали. Соки засвоюються миттєво, допомагаючи швидко нормалізувати стан організму і подолати хвороби. Вони мають багато вітамінів і ензимів, сприяють очищенню організму від шлаків і токсинів. Їх використовують для підтримки здоров’я, а також для лікування багатьох хвороб, зокрема і алергії. Фруктові соки є очищувальним засобом для організму. Соки овочів відновлюють клітини. Сік треба вживати одразу ж після виготовлення.

Сік капусти
Ідеальний очищувальний засіб, особливо при надмірній вазі, лікує різні порушення шлунково-кишкового тракту, висип на шкірі. Цей сік дуже поживний. Але коли капуста вариться, дія цих речовин нейтралізується. Додавання солі до капустяного соку шкодить здоров’ю.
Сік моркви
Морквяний сік є джерелом провітаміну А, в ньому також велика кількість вітамінів В, С, Д, Е. Він покращує травлення, лікує печінку, запалення шкіри, допомагає привести організм в нормальний стан.
Сік буряка
Це найцінніший сік для утворення червонокрівців і покращання складу крові взагалі. Сік є відмінним очищувальним засобом для печінки, нирок і жовчного міхура, ці органи необхідно у першу чергу нормалізувати при алергії.
Сік цитрусових
Апельсиновий, лимонний, грейпфрутовий соки добре очищують систему травлення, зміцнюють кровоносні судини, покращують кровозабезпечення шкіри, запобігають нежитю. Але слід пам’ятати, що надлишок соку цитрусових підвищує рівень кислотності й виводить кальцій з організму. Тому рекомендується вживати не більше 3–6 склянок соку протягом тижня. Якщо вживати більше, треба посилити фізичні навантаження, займатися спортом, щоб нейтралізувати підвищення кислотності.
Яблучний сік
Активізує захисні системи організму, примушуючи працювати бактерії, що знаходяться в нашому організмі, щоб вивести токсини з кишечнику. Свіжий сік, а не консервований з цукром, він містить велику кількість пектину, який утворює в кишечнику желеподібну масу, що всмоктує різні отрути, а також активізує його роботу.
Виноградний сік
Натуральний сік покращує обмін речовин, прискорює травлення, видаляє з організму шлаки. Велика кількість мінералів у соку сприяє очищенню крові та кровотворенню, очищує печінку.
Гарбузовий сік
Багатий на вітаміни В-2, В-1, А і комплекс С, прекрасний засіб для живлення шкіри і нервової системи.
Коктейлі фрешів для профілактики і лікування алергії:
Морква, шпинат у співвідношенні 10:6.
Морква, свіжі огірки, буряк – 10:3:3
Сторінку підготувала Ганна ВИННИК
_____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого  лікаря!