ЧИ ЗАВЖДИ РОЗХОЖІ ДУМКИ ВІДПОВІДАЮТЬ ДІЙСНОСТІ?

0
392

„ПІДСТРИБУВАННЯ ПРИЗВОДИТЬ ДО ВИКРИВЛЕННЯ НІЖОК”

На перший погляд, така думка має рацію. Відомо, що кістки новонародженого м’якші за кістки дорослої людини і зайве навантаження на них може викликати викривлення. Якщо ви тримаєте дитину під пахви, а вона легко відштовхується од ваших колін, то вагу її тіла ви берете на себе. Стрибаючи, дитина згинає ніжки в колінах і тазостегновому суглобі, саме вони „поглинають” більшу силу відштовхувань.

„СОСКА ПСУЄ ПРИКУС”

Дехто з дітей відчуває потребу в смоктанні, оскільки воно забезпечує їм психологічний комфорт. Якщо не дасте дитині соску, вона смоктатиме щось інше, наприклад, свій палець. Стоматологи стверджують, що смоктання ортодонтичної соски менш шкідливе, до того ж, відучити од неї малюка значно легше. Однак не слід „затикати” дитині рота соскою, коли вона потребує нашої уваги або допомоги. Соска – чудове „заспокійливе” за стресових ситуацій і чудове „снодійне”. Якщо дитина смокче соску, пам’ятайте: її слід регулярно кип’ятити і міняти кожні 3 місяці. Перевагу надавайте ортодонтичним. Не занурюйте соску в мед або солодкі сиропи – від цього псуються зуби малюка. І ще. Регулярно мийте дитині зуби – краще клаптиком тканини або дитячою зубною щіточкою.  Використовуйте невелику кількість пасти з фтором.

„У ДИТИНИ РАНО РІЖУТЬСЯ ЗУБКИ”

Появу першого зуба в малюка батьки часто сприймають як значний крок у його розвитку. Однак спеціалісти не пов’язують це з інтелектом дитини. Нерідко розумна дитина до року не має жодного зуба. З появою зубів змінюється лише раціон харчування.

„НЕ БЕРИ ДИТИНУ НА РУКИ, КОЛИ ПЛАЧЕ, – РОЗПЕСТИШ”

Цю поширену думку сьогодні спростовано. Маленькі діти плачуть, коли потребують мами, її опіки. Задовольняючи цю потребу дитини, ви зміцнюєте в ній відчуття безпеки. З часом навчитесь розпізнавати, що саме означає плач вашої дитини: вона змерзла, зголодніла, злякалася. Дитина потребує материнської ласки так само, як і чистих пелюшок. Новонародженого неможливо розпестити. Тому, якщо ваша дитина плаче, йдіть до неї.
Сторінку підготувала Ганна ВИННИК
_____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого  лікаря!