ГАЙМОРИТ У ДІТЕЙ

0
390

Гайморит — запалення слизової оболонки гайморової пазухи, яке нерідко виникає під час гострого нежитю, грипу, кору, скарлатини та інших інфекційних захворювань, а також унаслідок ураження коренів верхніх зубів.
Для цієї недуги характерні біль у ділянці ураженої пазухи, виділення з носа — частіше однобічні, спочатку рідкі, світлі, потім стають каламутними, в’язкими, гнійними. Гострий процес часто переходить у хронічний гайморит. Гнійні виділення при цьому бувають рідкі або густі, з неприємним запахом. Після висихання утворюються кірочки.
Лікування має бути комплексним, під наглядом лікаря-отоларинголога. Для полегшення витікання вмісту пазухи використовують такий засіб. Плоди калини з гілочками покласти в каструлю місткістю 2-3 літри і долити до 3/4 холодної води, довести до кипіння, кип’ятити 20 хвилин на малому вогні. Відвар ліпше вилити в чайник, зробити трубочку з цупкого паперу, надіти її на носик чайника. Через неї дитина має дихати відваром калини 5-15 хвилин. Після процедури дитину покласти в ліжко.
З цією ж метою для інгаляцій використовують розчин меду в дистильованій воді у співвідношенні 1:1. В чайник наливають 200 мл води, доводять до кипіння, додають 20 мл вищезгаданого розчину. Вдихати пару через трубку протягом 5-10 хвилин. Дихати спокійно. Мед ліпше брати липовий або з польових квітів. Дуже ефективні інгаляції з відвару евкаліпту або м’яти. Для цього взяти чайну ложку трави, залити 70 мл окропу, кип’ятити 10 хвилин на малому вогні, процідити. На одну інгаляцію потрібно 20 мл відвару.
Окрім інгаляцій, при лікуванні гаймориту в дітей широко застосовують прогрівання. Для цього підігріту до 40о сіль або кукурудзяне борошно прикласти на ділянку гайморової пазухи, тримати 40 хвилин. Можна наповнити подушечки травою буркуну лікарського, ошпареного окропом, і прикладати до перенісся.
Для компресів беруть 1-2 столові ложки вичавків редьки чорної, загортають у полотно і кладуть на ніс та область гайморових пазух, зверху обгорнувши теплим шарфом. Компрес тримати 10 хвилин перед сном.
Запобігти захворюванню легше, ніж його лікувати. Тому для профілактики важливе значення має загартування дітей, заняття спортом, своєчасне лікування нежитю.
Прошу запам’ятати: лікування гаймориту проводиться під контролем лікаря!
Володимир ДЕМБІЦЬКИЙ,
кандидат медичних наук

____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого  лікаря!