ДО ЦИГАРКИ ВЖЕ НЕ ПОТЯГНЕ

0
356

Про шкідливість куріння говорено й написано чимало. Та якщо вам досі не вдалося позбутися цієї згубної звички, спробуйте скористатися ось такими порадами.
1. Настоянка для полоскання рота. Столову ложку зілля заварюють склянкою окропу, настоюють півгодини, проціджують. Полощуть рот при бажанні закурити. Для цього найпридатніші збори:
корінь аїру тростинного, трава м’яти перцевої (1:1);
трава м’яти перцевої, листя смородини чорної, трава материнки звичайної (2:1:2);
трава деревію звичайного, корінь солодки голої, трава полину гіркого (1:1:2).
2. Щоб позбутися бажання запалити, рекомендується жувати хвилин п’ять свіжий або сухий корінь аїру.
3. Добре промити 2-3 склянки зерен вівса, залити 2,5 л води, довести до кипіння, кип’ятити на невеликому вогні 20 хвилин. Зняти з вогню, добре закутати і залишити на добу. Пити по 100 мл теплим за півгодини до їди. Потрібно чотири курси лікування. Відвар зберігати у холодильнику.
4. Оригінальний рецепт наших предків. Вони вважали, що найзапекліший курець назавжди відмовиться від куріння, якщо застосувати раки. Для цього їх висушували, розтирали на порошок, невелику кількість цього порошку змішували з тютюном. Висмалиш раз чи два отаку цигарку — і більше не захочеться курити взагалі.
Василь РЯБЧУК,
професор

____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого  лікаря!