ОЙ, СУДОМА!

0
427

Частина (і не така вже й мала) трагедій на воді трапляється через те, що людям «скручує» кінцівки судома. Дехто навіть мусить взагалі відмовлятися від купання у відкритих водоймах. Чому так буває?
Раптову м’язову судому може спричинити порушення обмінних процесів в організмі, нестача калію або кальцію, остеохондроз хребта, платиподія (плоскостопість). Утім, судома може виникнути і в людей без особливих проблем зі здоров’ям. Тому незайве знати кілька важливих правил самодопомоги.
Якщо судома спіткала вас у воді, треба викликати швидке й різке больове подразнення скороченого м’яза. Для цього слід мати при собі шпильку (так звану англійську) — нехай постійно буде приколена до плавок чи купальника. Різкий укол у найщільнішу та найболючішу частину м’яза припинить судому. Якщо ж шпильки немає, такого ж ефекту досягнете і великим пальцем руки, кілька разів різко й сильно (долаючи біль) натиснувши на уражену ділянку.
При появі судом м’язів передньої поверхні стегна ноги треба максимально зігнути в колінах і притиснути їх руками до задньої поверхні стегна. Судоми м’язів живота усувають підтягуванням зігнутих у колінах ніг. Судоми в руках — стисканням і розтисканням кулаків.

* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого  лікаря!