«ПОЦІЛУНОК» БДЖОЛИ

0
440

Яскраве вбрання, парфуми з виразним запахом фруктів і квітів, солодощі на відкритому повітрі приваблюють ос і бджіл. Якщо вони підлетіли, то ліпше не махати руками, а перечекати, коли комахи втратять до вас інтерес і перелетять на іншу «квітку».
Жалять бджоли найчастіше у відповідь на агресію або коли їх мимоволі придавити. Місце після укусу набрякає, а біль довго не минає. Досить небезпечними є укуси кількох комах, особливо якщо вони припадають на обличчя, шию, очі.
Хоча й одне ураження часом викликає сильну алергічну реакцію. Найчастіше таке несприйняття бджолиної отрути передається у спадок або трапляється з людьми, котрі мають алергію на мед.
Якщо після бджолиного укусу з’явилося висипання на шкірі, набрякло горло, ускладнилося дихання, необхідно негайно звернутися до лікаря! При наданні першої допомоги потрібно насамперед обережно видалити жало, промити рану спиртом і прикласти до неї чисту серветку, змочену холодною водою, або лід. Зменшити набряк і біль допоможе насичений розчин харчової соди (чайна ложка на півсклянки перевареної води) або охолоджений розчин фурациліну, яким змазують уражене місце.
Компрес із трипроцентного оцту також допоможе зняти набряк. А біль зменшить чисте подрібнене листя подорожника, яке прибинтовують до місця укусу, або сік петрушки.

* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого  лікаря!