ПРИРОДНИЙ ЗАСІБ ДЛЯ ОЗДОРОВЛЕННЯ ПЕЧІНКИ

0
443

Експерти з Австралії дійшли висновку, що куркумін може сповільнювати прогресування хвороб печінки. Куркумін — речовина, що входить до складу кореня куркуми. Саме завдяки йому корінь має характерний жовтий колір. Куркумін широко застосовується в аюрведичній медицині й давно відомий своїми протипухлинними, протиокиснювальними, протиамілоїдними й протизапальними властивостями. Протиракова дія цієї речовини полягає у спроможності викликати природну смерть ракової клітини без цитотоксичного впливу на здорові.
Дослідники вивчали ушкодження печінки, зумовлені прогресивними запальними захворюваннями, включаючи початковий склерозивний холангіт та початковий біліарний цироз печінки. Ці хвороби можуть спричинятися генетичними дефектами або автоімунними розладами й призводять до запалення, рубцювання й закупорювання жовчних проток. Ушкодження тканин носить необоротний характер і може бути причиною смертельно небезпечного цирозу печінки.
Фахівці досліджували тканини та зразки крові мишей із хронічним запаленням печінки до й після курсу куркумінової дієти. Куркумін додавали до їжі гризунам протягом 4—8 тижнів. Як з’ясувалося, поїдання куркуміну привело до меншої блокади жовчних проток і менш значних ушкоджень клітин печінки. У мишей, що харчувалися звичайною їжею, такого ефекту не спостерігалося.
Виходячи з цього, медики рекомендують тим, хто має проблеми з печінкою, уживати в їжу куркуму у вигляді спецій. Цю приправу можна вживати також з метою профілактики захворювань печінки, поліпшення роботи цього органа.

* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого  лікаря!