СЕРЦЕ ЛІКУЄ ТІЛЬКИ СВІЖИЙ ЧАСНИК

0
568

Часник корисний для серця й судин, про це всі багато разів чули. А чи так це насправді? Останні дані підтверджують, що часник дійсно дуже корисний, але виявляється, що корисний він не в будь-якому вигляді. Нашому організму необхідний лише свіжий, щойно розрізаний або роздавлений.
Доктор Діпак Дас із серцево-судинного дослідницького центру Університету Коннектикуту (США) з’ясував: лікувальна дія часнику — в одному з його компонентів, а саме в сірководні. Цей газ ми асоціюємо з малоприємними пахощами протухлих яєць або гнилих побутових відходів. Виявляється, це він розслаблює гладкі м’язи, якими вистелені стінки кровоносних судин, знімаючи таким чином спазм і запобігаючи можливим наслідкам у вигляді інфаркту або інсульту.
Дослідження проводилися на тваринах — одну групу годували щойно нарізаним часником, другу — сушеним. Потім експериментатори змоделювали в пацюків серцевий напад і спостерігали, що вийде. У групі «сироїдів» серцевий м’яз відновлювався набагато швидше, ніж у тих, які одержували сушений часник.
Треба відзначити, що різноманітні сульфіди (тобто сполуки сірки, як і сірководень) утримуються також у всьому, що гостро пахне (наприклад, майже всі види капусти), ріже очі (наприклад, цибуля) і пече язик (наприклад, хрін). І все це, безумовно, теж корисне для нашого серця й судин.

* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого  лікаря!