ХАРЧІ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ НЕ СЛАБУВАТИ

0
413

Учені склали список найкорисніших продуктів, які підвищують імунітет, допомагають подолати хвороби.
Серед найкорисніших у списку – ягоди. Вони містять багато вітаміну С, рослинної клітковини. В ягодах багато рідини, тому з них добре готувати сік. Так, наприклад, чорниці та брусниці показані за цукрового діабету та захворювань нирок. Вони знижують рівень цукру в крові. Проте вживання солодких ягід, таких як полуниці й суниці, діабетикам потрібно обмежувати. Дієтологи застерігають: ягоди добре вбирають у себе речовини з довкілля, тому можуть бути насичені радіоактивними елементами. Тож не варто збирати ягоди, які ростуть на узбіччях доріг, у забруднених зонах тощо.
Із фруктів до переліку ввійшли яблука. Їх слід їсти принаймні раз на день. Вони корисні для шлунка, судин і серця, знижують рівень «поганого» холестерину. Якщо з’їдати терте яблуко вранці натще, це допоможе схуднути. Насіння цих фруктів містить денну норму йоду.
Із овочів найкориснішими є капуста, цибуля й часник. У народній медицині їх використовують для боротьби з онкологічними недугами, хворобами дихання, запаленнями й у разі зубного болю.
Серед напоїв відзначили свіжовичавлений гранатовий сік і зелений чай. Чай багатий на антиоксиданти, в ньому в достатній кількості є селен. Цілющі властивості великолисткового зеленого чаю проявляються під час другого заварювання.
У переліку є також горіхи й бобові. Горіхи містять олію та вітаміни А, В, Е, фолієву кислоту, кальцій, фосфор, магній, калій, цинк. Щодо бобових, то серед довгожителів це — найулюбленіший продукт. Там є речовини, які добре впливають на шкіру, волосся й нігті. Вони добре втамовують голод і не підвищують маси тіла.
Учені наполягають і на вживанні молока, яєць та м’яса. Проте лише від тварин, вирощених в екологічно чистому середовищі. Горіхи й бобові — це джерело рослинного білка, а м’ясо — повноцінного білка, який містить усі незамінні амінокислоти. Вони необхідні для відновлення клітин організму. Жоден інший продукт такого набору амінокислот не має. Схожий є лише в рибі й перепелиних яйцях. Окрім того, у м’ясі є достатня для людини кількість заліза, вітамінів групи В й особливо важливого з них В12. Люди, які повністю відмовляються від м’яса й продуктів тваринного походження: риби, яєць, молокопродуктів, страждають від дефіциту білка, імунодефіциту, в організмі бракує вітаміну В12, фолієвої кислоти.
Із риби вчені радять вживати м’ясо лосося, але океанічного, а не вирощеного на фермі. Воно багате на незамінні жирні кислоти омега-3. Ця речовина корисна для шкіри, захищає від інфекцій.

* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого  лікаря!