СКАЖИ МЕНІ, ЯКИЙ У ТЕБЕ СМАК, І Я СКАЖУ, ЯКІ В ТЕБЕ ХВОРОБИ

0
502

Пристрасть до солодкого зазвичай свідчить про виснажену нервову систему або перенапруження мозку. Адже глюкоза, яка надходить із солодощів в організм, бере активну участь у виробленні гормону стресу – адреналіну. У разі нервового й розумового перенапруження цукор витрачається швидше, й організм постійно потребує нових його надходжень.
Спробуйте потребу в солодкому задовольняти солодкими фруктами, сухофруктами, медом або якісним шоколадом. Не захоплюйтесь тортами й цукерками, які містять важкі вуглеводи.
Якщо вас весь час тягне на солоне (оселедці, квашені овочі), ви постійно пересолюєте їжу, є підстава стверджувати, що у вас знижений імунітет, або в організмі оселилася інфекція, або відбуваються запальні процеси.
Кислим зазвичай захоплюються люди зі зниженою секрецією шлункового соку. Кислота, що надходить ззовні, стимулює цю функцію шлунка.
Гіркого хочеться у разі інтоксикації організму, зашлакованості травної системи.
Гострої їжі вимагає “лінивий” шлунок, який повільно перетравлює їжу. Пекучі спеції і прянощі стимулюють травлення.
Також потреба в гострому може сигналізувати про порушення обміну речовин, підвищення рівня “поганого” холестерину. Гостра їжа розріджує кров, сприяє виведенню жирів, “чистить” судини. Але при цьому подразнює слизову оболонку шлунка. Тому перець намагайтеся вживати зі стравами, які обволікують слизову оболонку шлунка й кишечнику, зокрема з кашами.
Терпкого (ягід чорноплодої горобини чи хурми) зазвичай хочеться у тому разі, коли захисні сили організму слабнуть.
Продукти з терпким смаком сприяють процесам регенерації клітин, припиненню кровотеч, очищенню бронхолегеневої системи від мокротиння. Але вони протипоказані людям зі схильністю до тромбоутворення, варикозної хвороби, гіпертонії.

* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого  лікаря!