ЇЖА МАЙБУТНЬОГО

0
544

Чимало письменників-фантастів у різний час «створювали» суперїжу, яка б раз і назавжди розв’язала продовольчу проблему. Але оця новина вельми скидається на цілком реальний намір.
Автор проекту — відомий комп’ютерний магнат Білл Гейтс. Він заходився нині працювати над виведенням рослини, котра містила б усі необхідні для людини вітаміни та мінерали і була б загальнодоступною. За основу «суперїжі» обрано сорго.
Нагадаємо, що це одно- або багаторічна трав’яниста рослина родини злакових. Походить зі Східної Африки. Зернова і кормова культура. Налічується 30 її видів. У тропічних та субтропічних регіонах вирощують види джугару, гаолян, гумай, суданська трава.
Вибір пояснюється неймовірно високою біологічною стійкістю і здатністю виживати у найважчих кліматичних умовах, де жоден інший злак не виживе. До того ж сорго потребує зовсім мало води, невибагливе до ґрунтів порівняно з іншими сільгоспкультурами.
Одразу кілька груп учених уже намагаються за допомоги генетичної інженерії отримати новий різновид сорго. Планується, що колись воно замінить усі інші харчові продукти. Містер Гейтс сумлінно фінансує роботу науковців. Але зрозуміло: навіть якщо проект реальний і йому судилося бути втіленим у практику, все одно станеться це дуже нескоро. А потреба, вочевидь, є: продовольства для населення Землі вже не вистачає і тенденція до погіршення ситуації зростає.

* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого  лікаря!