ВОЛОСЬКІ ГОРІХИ — ЛІКИ ДЛЯ СЕРЦЯ

0
247

Раціон, збагачений волоськими горіхами і горіховою олією, може навчити організм ліпше справлятися зі стресом — так стверджує група дослідників Пенсільванського Університету, які виявили, що їжа, яка містить поліненасичені жири, впливає на кров’яний тиск у стані спокою і під час нервової напруги.
Попередні дослідження показали, що жирні кислоти омега-3 можуть скоротити низьку щільність «поганого» холестерину. Ця їжа може також зменшити С-реактивний білок та інші білки запалення.
«Люди, які проявляють перебільшену біологічну реакцію на стрес, перебувають у вищому ризику виникнення серцевих захворювань, — сказав Шейла Вест, професор поведінкового здоров’я. — Ми захотіли дізнатися, як жирні кислоти омега-3, що містяться в рослинах, здатні притупляти реакцію серцево-судинної системи на стрес». Дослідники вивчили групу з 22 здорових дорослих людей з високим рівнем холестерину і виявили, що волоські горіхи та олія, які додали в раціон, сприяли зменшенню кров’яного тиску як у стані спокою, так і під час стресу в лабораторних умовах. Стресова напруга в організмі учасників була спричинена зануренням ніг у холодну воду.
«Це перший аналіз, який доводить, що горіхи і олія знижують кров’яний тиск під час нервової напруги, — заявив Вест. — Висновок дуже важливий, оскільки ми не можемо уникнути всіх чинників стресу в нашому повсякденному житті».

* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого  лікаря!