ЛІКАРЮ, ВУХАМИ СЛУХАЙ, ВУХАМИ!

0
355

У журналі “Arch Intern Med” повідомлено, що з поверхні всіх 40 лікарських стетоскопів, які взяли навмання для контролю в палатах інтенсивної терапії, висіяли 11 різновидів бактерій, зокрема у 38% випадків дуже патогенного золотистого стафілокока. Кількість висіяних бактеріальних колоній зростала прямо пропорційно кількості обстежених хворих.
Застосування спирту для обробки поверхні слухавок давало змогу різко зменшити кількість висіяних збудників. Якщо пригадати американські дані про те, що тільки 30% тамтешніх лікарів регулярно обробляють дезінфектантами поверхню своїх слухавок, то мусимо лише поспівчувати нашим хворим. Адже дефіцит спирту давно став типовим явищем у вітчизняних медзакладах. Можливо, треба порадити нашим лікарям повернутися до вислуховування хворих за методом київської школи Стражеска – безпосередньо вухами.

* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого  лікаря!