З ЧАШКОЮ КАВИ – У НОВИЙ ЧАСОВИЙ ВИМІР

0
351

Кава може змінювати внутрішній годинник людини – таких висновків дійшли дослідники зі Ставропольської медичної академії. Вплив запашного напою вивчали на 176-ти здорових молодих добровольцях чоловічої та жіночої статі, з різним темпераментом і працездатністю.
Перед ними поставили просте завдання – випити порцію кави і подумки порахувати до 60-ти. Науковці мали на меті визначити тривалість “індивідуальної хвилини”, що служить показником адаптивних можливостей, психоемоційного стану і навіть чутливості до дії ліків. З’ясувалося, що у більшості людей кофеїн прискорює роботу внутрішнього годинника. Проте у “жайворонків”, які вранці дуже активні і без стимуляції, кава, навпаки, призупиняла внутрішній годинник, що призводило до зниження працездатності. Прискорення ж внутрішнього годинника, яке супроводжується скороченням “індивідуальної хвилини”, вчені пояснюють підвищенням швидкості перебігу нервових процесів у стані напруження чи тривоги. Також виявилося, що жінки більш чутливі до кофеїну, ніж чоловіки. На думку науковців, це наслідок впливу жіночих естрогенних гормонів на швидкість поширення кофеїну в організмі.

* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого  лікаря!