БАНАНАМИ ПО БУРЯХ

0
259

Люди з хронічними захворюваннями зазвичай погано почуваються у дні з несприятливим геофізичним прогнозом. Природу впливу на організм магнітних збурень досі практично не вивчено. Можливо, зміна геомагнітного фону впливає на регуляцію тонусу кровоносних судин і непередбачувано змінює рівень артеріального тиску. Але багато фахівців вважають, що справа тут передусім у тривожному психічному настрої людей на певні дні.
І все ж, щоб геофізичні аномалії не завдали шкоди здоров’ю, людям з хворим серцем у несприятливі дні необхідно, прокинувшись, не поспішати відразу вставати, потрібно деякий час полежати в ліжку. Потім сісти, спустити ноги і посидіти так ще якийсь час. При переході з горизонтального положення у вертикальне відбувається перерозподіл крові. Якщо вставати, не поспішаючи, кровоносні судини встигнуть підготуватися до цього. Різке вставання може призвести до того, що головному мозку короткий час буде бракувати крові, тобто кисню. Це може стати причиною запаморочення або навіть втрати свідомості.
Так само поступово треба “входити у день”. Потрібно так розподілити денну активність, щоб максимум її доводився на середину дня, але не відразу після обіду. Особливо це важливо для працюючих людей. Зранку і ближче до вечора займіться чим-небудь легким і приємним, якими-небудь “паперовими” справами. У цей період в організмі людини відбуваються найбільш відчутніші коливання артеріального тиску. Тому не слід “провокувати” свій тиск до зайвих перепадів. Ранкову зарядку, якщо ви звикли її робити регулярно, перенесіть на день. Увечері бажана легка прогулянка, навіть у тяжкі дні від неї відмовлятися не варто.
Дуже важливо приділити увагу правильному харчуванню. Ніяких особливих дієт, що дають можливість безпечно пережити атмосферні перипетії, не існує. Але деякі особливості все ж є.
Найголовніше – у ці дні не треба переїдати. Переобтяжений їжею шлунково-кишковий тракт “відтягує” на себе кров так, що серце і головний мозок можуть виявитися в умовах кисневого голодування. У звичайний день ця прикрість може пройти непомітно, але за магнітної бурі – не завжди. Віддавайте перевагу кашам на воді або збираному молоці. Телятина корисніша, ніж баранина або свинина. Корисна варена риба.
Обов’язково у такі дні до свого раціону додайте кілька бананів. Вони містять корисні для організму калій і біологічно активні речовини, які певною мірою захищають від стресу. А нестача калію нерідко стає причиною порушень серцевого ритму.
Корисно завершити важкий день склянкою кефіру. Це буде сприяти кращому сну.
Нагадаємо, що саме у несприятливі дні треба особливо ретельно виконувати всі призначення лікаря.
Віталій МОВЧАНЮК,
заслужений лікар України

* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого  лікаря!