ЩО ЗАКИСНЮЄ ОРГАНІЗМ: М’ЯСО ЧИ ФРУКТИ

0
2722

Хотів би отримати пояснення, як розуміти вислів «кислотно-лужний баланс в організмі»? Які продукти є лужними, а які — кислими?
Відомий учений, доктор медичних наук, автор книги «Резервні можливості організму. Дихання. Свідомість. Міфи і реальність» професор Іван Неумивакін під час перебування в Києві на презентації цієї книги торкнувся багатьох проблем здоров’я людини, зокрема вмісту холестерину в крові, а також кислотно-лужного балансу середовища організму.
Дуже багато людей чули про рівновагу кислотно-лужного середовища, але що це таке і як воно сприяє збереженню нашого здоров’я, знають не всі. Визначає кислотно-лужний баланс рівень водневого показника (рН) середовища організму, який коливається в дуже вузьких межах: 7,4±0,15. Водневий показник — це як паливо життя — і проявляється в Природі в трьох видах: атом (протон і електрон), позитивний іон (протон) і негативний іон (протон і два електрони). Що більше в організмі негативних електронів, то здоровіший організм. Тваринні продукти мають дуже низький рН, отже, вільних електронів у них майже немає. Більшість учених вважають, що тваринна їжа закислює (рН дорівнює від 1,3 до 4,2), а рослинна залужнює організм до 80%. Так, наприклад, у тваринній їжі переважають кислі мінерали (фосфор, хлор, сірка тощо) і повністю відсутні органічні кислоти.
Сьогодні доведено, що в закисленому середовищі активізується будь-яка патогенна мікрофлора: гриби, бактерії, віруси, у тому числі й онкоклітини. Відомий факт, коли в стародавньому Китаї злочинців годували одним лише м’ясом, і вони швидко вмирали. Отже, якщо ви захотіли поїсти м’яса, то з 50—100 г потрібно вжити не менш як 150—200 г рослинної їжі, щоб нейтралізувати його негативний вплив на організм. У рослинній їжі, що містить дуже багато органічних кислот, переважають лужні елементи, такі як кальцій, магній, калій, кремній та ін. Особливістю органічних кислот є те, що, розщеплюючись в організмі, вони утворюють слабкі кислоти з виділенням вуглекислого газу і води, а це, до речі, сприяє усуненню набряків і утворенню лугів, які й нормалізують рН крові і відповідно оздоровлюють організм. Природа мудро розпорядилася: 3/4 усіх продуктів у ній мають лужні властивості і 1/4 — кислі. Такої пропорції маємо дотримуватися і ми, якщо хочемо бути здоровими.
У харчовому раціоні має бути 50—60% рослинної їжі, 20—25 — вуглеводної і 15—20 білкової (з віком і в разі хвороб вилучити взагалі). Також із віком в раціоні має переважати рослинна їжа, а із жирів — топлене вершкове масло, сало, олії в салатах або насіння.
Якщо хочете забезпечити здорове життя, їжте гіркоти (спеції, пижмо, часник, цибулю, полин). Починаючи зранку, протягом дня випивайте не менш як 1,5—2 л підсоленої води за 15—20 хв. до їди і через 1,5—2 години після. На один літр води взяти 1 г солі або половину чайної ложки без вершка на 2 л. У кожну склянку додати 5—10 крапель 3% перекису водню, якщо немає неприємних відчуттів.
Тепер ознайомимося з «друзями», що допомагають створити в організмі лужне середовище, під час якого нормалізуються окислювально-відновні процеси.
Продукти, які мають лужні властивості:
кукурудзяна, соєва та маслинова олія, мед, картопля, хурма, проростки пшениці, капуста білоголовкова та цвітна, морква, буряки, дині, кавуни. Крім того, не знижують водневий показник рис і всі решта круп, борошно грубого помелу, злаки, гриби, топінамбур і будь-які фрукти.
Продукти, які мають кислі властивості:
м’ясо, риба та морепродукти, яйця, молоко, сири, білий хліб, щавель, лимони, журавлина, кава, чай, пиво, горілка, вода водопровідна.

Сторінку підготувала Ганна ВИННИК
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого  лікаря!