ЧИ ВСІМ КОРИСНІ ФРУКТИ? fruits

0
287

ГРЕЙПФРУТ ТА КОНТРАЦЕПТИВИ НЕСУМІСНІ

Цей фрукт вважається одним із найкорисніших у світі. Але всім підряд об’їдатися ним не варто. Наприклад, жінкам, які приймають контрацептивні лікарські засоби. Цей гіркувато-кислий фрукт блокує дію препарату. І тоді жінка може завагітніти, а звинуватить при цьому контрацептив. Шкідливий грейпфрут і людям, котрі приймають антидепресанти. Деякі антибіотики разом з грейпфрутовим соком можуть спричинити діарею або ж гальмуватимуть одужання, тому що під впливом цитрусових не зможуть діяти належним чином.
Для вивчення корисних властивостей грейпфрута ізраїльські вчені з університету Єрусалима залучили 57 пацієнтів, котрі щойно перенесли операцію. У них був високий рівень холестерину й ліпідів, через що організм не реагував на ранозагоювальні препарати. Пацієнтів розподілили на три групи: у першій з’їдали по одному грейпфруту з червоною м’якоттю, у другій – з жовтою м’якоттю, пацієнтам третьої групи грейпфрутів не давали взагалі. Через 30 діб з’ясувалося, що у пацієнтів з перших двох груп істотно знизився рівень ліпідів і холестерину, а у тих, кого позбавили фруктів, змін не зафіксовано.

НЕ ПРИ КОЖНОМУ КАШЛЮ ЛИМОН ДОПОМОЖЕ

У період застуд особливо зростає потреба у вживанні продуктів, багатих на вітамін С. А він у величезній кількості міститься в цитрусових – апельсинах, лимонах. Але якщо у людини сухий кашель, лимон вживати не слід, бо він може спричинити додаткову секрецію слизу й активізувати кашель. Не рекомендується вживати лимон і людям із порушеною нервовою системою – людина може стати неадекватно активною. Молодим дівчатам, які сидять на дієті, лимон теж заборонений. Якщо з’їсти його на голодний шлунок, кислота негативно впливає на слизову оболонку.
Не зловживайте авокадо
Цей фрукт дуже корисний: у ньому мало калорій і багато вуглеводів. Але тим, хто захоплюється дієтами, від авокадо слід відмовитися – спалює холестерин і жири. І всі корисні речовини в змученому шлунку зникнуть, а це може спричинити запаморочення і непритомність.

Сторінку підготувала Ганна ВИННИК
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого  лікаря!