Нанотехнології допоможуть у лікуванні венеричної хвороби

0
316

Дослідники з Університету Ватерлоо розробили новий спосіб профілактики і лікування хламідій — найбільш поширеної у світі бактеріальної інфекції, що передається статевим шляхом.
Він відрізняється від традиційного лікування антибіотиками, оскільки це — тип генної терапії, який здійснюється за допомогою нанотехнологій і показує 65-відсотковий успіх у профілактиці хламідійної інфекції при одноразовому прийомі.

«Оскільки стійкість до антибіотиків продовжує розвиватися, люди часто хворіють на хламідіоз, який неможливо вилікувати звичайними засобами», — сказав Еммануель Хо, професор Фармацевтичної школи Ватерлоо. «Якщо його не лікувати або якщо лікування займає тривалий період часу, це може призвести до безпліддя та інших репродуктивних проблем».
Нова терапія, розроблена в лабораторії Хо, націлена на зараження хламідіозом, запобігаючи проникненню більшості бактерій у клітини статевих шляхів і знищуючи бактерії, здатні проникати через клітинну стінку.
Команда змогла досягти цього, використовуючи рибонуклеїнову кислоту (РНК) для націлювання на специфічний ген PDGFR-бета у жіночому репродуктивному тракті, який створює білок, що зв’язується з бактеріями хламідіозу.
«Орієнтуючись на PDGFR-бета, ми можемо призупинити провадження білка, який Chlamydia використовуватиме для проникнення у клітини епітелію статевих шляхів, — сказав Хо. — В результаті у вхідної інфекції менше призначень, які можна зафіксувати, і ймовірність виникнення захворювання знижується».
Нова генна терапія використовує унікальну наночастинку, яка дозволяє РНК проникати у клітини, знижувати здатність хламідій зв’язуватись і знищувати інвазивні бактерії, запобігаючи поширенню хвороби.