СМІХ — НАЙМЕНШ ШКІДЛИВИЙ ПСИХОТРОПНИЙ ЗАСІБ

0
265

У Міжнародній асоціації практичного і терапевтичного гумору стверджують: сміх поліпшує діяльність серцево-судинної та імунної систем, а також сприятливо впливає на роботу внутрішніх органів. І тому рекомендують частіше сміятися і дивитися більше комедій.
У нашій країні до лікування сміхом (гелототерапія) поки що серйозно не ставляться. Хоча користі сміху не заперечують. Позитивні емоції однозначно поліпшують роботу організму, вважають імунологи.
Сміх має такий само ефект, як і фітнес. Коли ви смієтеся, активно скорочуються м’язи обличчя і плечей, напружується прес, грудна клітка і діафрагма, пришвидшується пульс і, отже, поліпшується кровопостачання всіх органів і тканин. Зростає також тонус м’язів ніг і спини. Тож чверть години сміху спалює 40 калорій — як 15-хвилинна велопрогулянка. А якщо сміятися по півгодини щодня, то за рік можна схуднути до 2 кг, підрахували в американському університеті Вандербільта.
Організм реагує на сміх майже так само, як на шоколад. Рівень ендорфінів у крові підвищується, поліпшується проходження нервових імпульсів, і як наслідок — ви перебуваєте у гарному настрої. А рівень гормонів стресу (кортизол і адреналін), навпаки, знижується, що помітно поліпшує роботу імунної системи.
Кращий спосіб зняти психічне або фізичне напруження — щиро розсміятися. Сміх — найменш шкідливий і водночас найбільш дієвий психотропний засіб, стверджують психологи. Найкориснішими є добрі жарти  і безпричинний сміх. Він заспокоює, позбавляє страхів і тривог, не залишає ніякого відчуття провини — на відміну від сміху над колегою, в якого сталася прикрість чи неприємність.

Сторінку підготувала Ганна ВИННИК