КОРИСТЬ ДЛЯ СЕРЦЯ ВІД ДОБРОГО ГУМОРУ

0
387

Через історію і через культури люди відчули важливість гумору в забезпеченні добробуту. Нещодавно два дослідження, зроблені американським коледжем кардіології у Флориді, показали, як психологічні фактори впливають на здоров’я людини.
Доктор Майкл Міллер з школи медицини університету Меріленд погоджується, що щоденні дози сміху дають такий же позитивний ефект для серця, як і вправи, тоді як депресія може збільшити ризик серцевої недостатності. Під час першого експерименту 20 здоровим добровольцям було показано два фільми – один комедійний, а інший – стресовий, і була перевірена робота їх кровоносних судин.
Дослідники уділили особливу увагу ендотелію, структурі судин, і виявили, що середній потік крові збільшився на 22 відсотки під час сміху і зменшився на 35 відсотки під час розумового стресу. У другому експерименті взяло участь 1005 пацієнтів, які страждали на серцеву недостатність, вони також були перевірені на депресивність. Ті, у кого була схильність до депресії, мали більший ризик смертності на 44 відсотки.
Користь від хорошого гумору і сміху була названа „Внутрішнім бігом підтюпцем”, оскільки сміх видається певним видом аеробного тренування. Це стимулює серцево-судинну систему, посилає великі потоки кисню через кровотік, розвиває м’язи обличчя, плечей, діафрагму і живіт, і створює порив сміху, що досягає швидкості близько 140 км за годину.
У той час, як сміх безпосередньо чудово стимулює, його гальмування створює тимчасове зниження кров’яного тиску, дихання, серцебиття і напруження м’язів. Сміх також сприяє зціленню шляхом зміцнення імунної системи, тим самим сприяючи довголіттю. Можна впевнено сказати, що гумор у всіх випадах сприяє оздоровленню і повному благополуччю.