ОСЕЛІТЬ У СВОЄМУ ДОМІ МИРТ І РОЗМАРИН

0
215

Хоча кімнатні рослини не входять до переліку лікарських рослин, багато з них є чудовими цілителями. Ми розповідали про алое та герань. Сьогодні продовжимо знайомити з лікувальними властивостями вазонів, що можуть стати не лише прикрасою вашої оселі, а й справжніми помічниками у боротьбі з хворобами.
Розмарин. Завдяки своїм унікальним властивостям ця рослина увійшла до народних легенд та переказів. Одна з них звучить так. У часи Середньовіччя під час епідемії вимирали цілі поселення. Будинки та маєтки залишалися без догляду. Цим скористалися четверо розбійників, які безсоромно їх грабували, безжалісно руйнуючи та нищачи спустошені оселі. Діяли вони так нахабно, що їх «роботу» помітили люди і охоронці. Довго на них полювали і врешті-решт піймали. Суд присудив їм найвищу міру покарання: смертну кару. Але лікарі зацікавилися незвичайним феноменом: як розбійникам, які завжди діяли в зоні епідемій, вдалося уникнути смертельної зарази. В обмін на цю таємницю розбійникам пообіцяли пом’якшити покарання. І вони розповіли, що весь цей час споживали горілку, настояну на розмарині. Вчені стали досліджувати цю рослину. І були вражені. Вона мала надзвичайні противірусні та бактерицидні властивості. Тож стали навіть випускати лікувальне вино «Чотири розбійники», настояне на розмарині.
Сучасні дослідження підтверджують цілющість цієї рослини. Доведено, що в приміщенні з вазоном розмарину, хвороботворні мікроорганізми гинуть. Більше того, в людей, які живуть поруч з цією рослиною, відбувається очищення організму від хвороботворних бактерій та вірусів. У більшості випадків тим, хто має вдома розмарин, грип стає не страшним. Якщо ж ви візьмете собі за звичку час від часу зміцнювати організм за допомогою розмаринового чаю, матимете ефективну профілактику від багатьох хвороб. Адже це чудовий засіб для нормалізації роботи печінки і жовчного міхура (утворення і виділення жовчі), посилення обмінних процесів у головному мозку (поліпшує пам’ять, знімає головний біль), поліпшення периферійного кровообігу, роботи серцево-судинної системи, боротьби з різноманітними запальними явищами та інфекційними хворобами.
Мирт. Цей вазон не так давно з’явився на прилавках українських магазинів. А кілька століть тому мирт був чи не в кожній українській родині, більше того – вважався обрядовою рослиною. Коли у родині народжувалася дівчинка, відразу садили мирт, бо вірили: що пишніша рослина, то здоровішою й успішнішою буде вона. На весіллі наречену прикрашали квітами мирта, вирощеного вдома.
Наші мудрі предки були близькі до істини. Річ у тім, що в фітонцидах мирта, які він виділяє в повітря, міститься багато корисних для жіночих органів речовин. Тож, навіть лише дихаючи ними, дівчинка росте здоровою, не має ризику розвитку гінекологічних захворювань. Жінкам із запальними захворюваннями сечостатевої системи можна приготувати таку настоянку. 20 г листя мирта залити 200 г 70% спирту. Настояти протягом двох тижнів у темному місці. Вживати по 15-20 крапель тричі на добу протягом п’яти днів. Перерва на п’ять днів і знову лікування протягом п’яти днів. Весь курс розрахований на один-півтора місяця. До речі, це чудовий бактерицидний засіб і у разі захворювань дихальних шляхів, а ще дуже потужний імуностимулятор.
Любов ДУДЧЕНКО,
кандидат біологічних наук