Позбутися симптомів алергії цілком — справа непроста

0
207

Кількість хворих на поліноз — алергію на пилок рослин — щороку зростає в усьому світі. Не виняток і Україна. Нежить, кон’юнктивіт, подразнення в горлі та напади астми — все це хворі відчувають у період цвітіння та запилення трав, кущів і дерев.

Як полегшити алергікам період, коли буяють усі рослини, та чи можливо позбутись алергії назавжди? Існує цілий комплекс чинників, які на це впливають. Та передусім слід знати: схильність до алергії спадкова. Так, вона може не проявитися й упродовж усього життя. Та за сприятливих умов набирає обертів. Які це умови? По-перше, погана екологія. По-друге, нездорове харчування. По-третє, спусковим механізмом може бути навіть стрес.

Часто поліноз плутають із застудою. Адже його симптомами є нежить, сльозоточивість, біль та подразнення в горлі, астма, напади задишки якої не відступають аж до завершення сезону цвітіння рослин. Слизові оболонки носа в тих, хто страждає від алергії, набрякають, через що стає важко дихати. Усі ці симптоми часто призводять до зниження рівня імунітету. Страждають алергіки й від безсоння.

Те, наскільки легко людина, що хворіє на алергію, переносить період полінозу, часто залежить від імунітету та способу її життя. Варто уникати компаній, де курять. Аби почуватися комфортніше, намагайтесь ізолювати себе від алергенів: не вирушайте у походи в гори, не ходіть до лісу, носіть окуляри, щоб пилок не потрапляв в очі, вікна під час провітрювання завішуйте мокрою марлею.

Сприяти інтенсивнішому прояву алергії можуть і харчові продукти. У сезон полінозу алергікам варто відмовитися від меду. Тим, у кого підвищена чутливість на цвіт яблунь, не треба вживати яблука. Якщо основний алерген — злакові рослини, не вводьте вироби з них до свого раціону.

Полегшать життя спеціальні краплі для очей та носа чи таблетки. Однак слід обов’язково порадитися з лікарем-алергологом, які саме препарати придбати.

«А як батькам, котрі страждають від алергії, убезпечити від хвороби своїх дітей?» — запитає читач.

Не користуйтеся засобами побутової хімії з різким запахом, не куріть. У приміщенні не має бути домашніх тварин. Обмежте кількість меблів, вазонів на підвіконні (вони збирають на собі пил). Часто робіть вологе прибирання. Стіни помешкання оберігайте від плісняви. Ці прості правила зменшать кількість негативних чинників, які сприяють виникненню алергії.

В Україні проводять молекулярну діагностику, яка допомагає чітко виявити, який з алергенів відповідальний за виникнення підвищеної чутливості. Лікувати це захворювання можна лише в той період, коли воно себе не проявляє, тобто восени або взимку. Позбутися симптомів цілком — справа непроста. Однак цього можливо досягнути.

 Анізія БАНДРІВСЬКА,

лікар-алерголог

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here