Згага дошкуляє

0
254

Іноді після застілля виникає неприємне відчуття печії. Її поява може свідчити не лише про переїдання, а й про розвиток певних недуг, які вона супроводжує.

Якщо говорити про механізм формування такого симптому, то це стається внаслідок утворення у шлунку надмірної кількості кислоти, надлишок якої закидається у стравохід.

У народі прийнято гасити печію розведеною у кип’яченій воді содою. Це допомагає зняти неприємні відчуття, натомість завдає іншої шкоди. У шлунку сода змішується з соляною кислотою (яка виділяється організмом для перетравлення їжі), утворюючи небезпечну за хімічним складом суміш, котра пошкоджує слизову оболонку шлунка. Якщо так позбуватися печії, незабаром додасться ще один тривожний симптом — болі в шлунку.

Який же вихід? У разі появи печії після вживання їжі раджу одноразово прийняти антацидний препарат (нормалізує кислотність), і дискомфортне відчуття відразу минеться. Слід перейти на режим багаторазового харчування малими порціями — шлунково-кишковому тракту потрібен відпочинок. Є ще допоміжний метод: спробуйте послабити ремінь, аби живіт не був перетиснутий. Часто цього достатньо, аби позбутися печії. Не лягайте після їди — горизонтальне положення також може зумовлювати затікання кислоти в стравохід.

Якщо такий симптом з’являється регулярно, наприклад, кілька разів на тиждень, і не залежить від режиму й раціону харчування (з’являється зранку натще чи після споживання дієтичних страв) — обов’язково пройдіть діагностичне обстеження.

Для чого така пересторога? Річ у тому, що печія часто супроводжує деякі недуги — рефлюксну хворобу, виразку шлунка чи дванадцятипалої кишки, нерідко є супутником неврозів, захворювань дихальної системи, стоматологічних проблем. Таке буває і після вживання деяких лікарських препаратів, якщо пацієнт при тому не отримує ліків, що захищають слизову оболонку шлунка від ушкоджень.

Ольга БІДЮК,

гастроентеролог

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here