ЛЮДИ-«ЖАЙВОРОНКИ» МЕНШЕ ХВОРІЮТЬ І ДОВШЕ ЗАЛИШАЮТЬСЯ МОЛОДИМИ

0
391

Люди-«сови», які полюбляють засиджуватися допізна, піддаються більшому ризику захворіти на рак, аніж люди-«жайворонки», які лягають і встають разом із сонцем. Такого висновку нещодавно дійшли вчені.
Річ у тім, що коли людина спить, її шишкоподібне тіло виробляє гормон мелатонін. Але для його продукування має бути дотримана ще одна умова – темнота. При світлі – денному чи штучному – цей гормон не виробляється. Тим часом він є дуже важливим для діяльності людського організму. Мелатонінові рецептори, які містяться в мозку, реагують на появу цього гормону, посилаючи повідомлення про зміну часу доби. З настанням ночі під час сну вмикаються механізми відновлення, очищення організму, внаслідок чого людина після пробудження почувається бадьорою і здатною перевернути «гору справ». Такий нічний відпочинок дає змогу організму перебороти всі патологічні процеси й порушення, які виникли з якоїсь причини, а також сприяє подовженню молодості.
Що стосується хвороб, то достатня кількість в організмі мелатоніну – це надійна профілактика й ліки від найнебезпечніших із них. Професор факультету структурної і клітинної біології Туланського університету Стівен Хілл лікував самок щурів від раку молочної залози препаратом, до складу якого входили мелатонін та речовина – похідна вітаміну А. У тварин, які отримували цей препарат, пухлина утворилася значно пізніше й розвивалася значно повільніше, аніж в інших піддослідних. Вітамін А – давно визнаний засіб боротьби зі злоякісними пухлинами. У поєднанні з мелатоніном його ефективність посилилася.
Окрім того, що мелатонін допомагає запобігти онкологічним захворюванням, він відіграє позитивну роль у лікуванні пухлин. Під його впливом змінюються естрогенні рецептори і механізми «доставки» їжі злоякісним клітинам, унаслідок чого вони «голодують».
Тому професор С.Хілл рекомендує людям подбати про те, щоб у їхньому організмі була достатня кількість мелатоніну. Це можна зробити лише одним способом – дотримуватися правильного режиму дня: одразу після заходу сонця вимикати світло й лягати спати.
Звичка сидіти допізна зі штучним світлом – ще один чинник поширення онкологічних захворювань, – стверджують фахівці.