ТРИВАЛІСТЬ ВЛАСНОГО ЖИТТЯ ПРОГНОЗУЙМО ЗА ТЕСТОМ

0
350

Міністр охорони здоров’я Італії заявив, що 90% смертей в країні зумовлено неправильним способом життя. Це означає, що якби померлі за життя їли корисні, а не шкідливі продукти, дотримувалися правильного режиму праці й відпочинку, достатньо рухалися тощо, то прожили б на 10, 15, 20 років довше. Що стосується України, то в нас подібну статистику не проводять. Проте з упевненістю можна сказати, що відсоток передчасних смертей у нас не менший. Адже середня тривалість життя в Україні порівняно з іншими країнами дуже низька.
Американські фахівці з геронтології Роберт Аллен і Шерлі Лінді розробили тест, за яким людина може проаналізувати свій спосіб життя і спрогнозувати, скільки років вона проживе (якщо не втрутиться провидіння), а ще зорієнтуватися, що їй потрібно змінити у своїх повсякденних звичках, щоб подовжити своє перебування на Землі. Російський учений А. Шарухін адаптував американський тест для мешканців країн пострадянського простору, які мають деякі свої економічні та соціальні відмінності.
Середня тривалість життя в Росії становить у чоловіків – 62 роки, у жінок – 72. Щоб визначити, скільки років ви проживете, якщо не зміните свій спосіб життя, слід додавати або віднімати від зазначених цифр очки, набрані внаслідок ваших відповідей.
1. Якщо ви мешкаєте в населеному пункті з кількістю жителів менш як 20 тис., то додайте 2 роки; від 20 тис. до 50 тис. – додайте 1 рік. Якщо мешкаєте в промисловому регіоні – відніміть 3 роки, в районах великих міст – відніміть 1 рік.
2. Якщо по роботі ви зайняті рутинною, але розумовою працею – відніміть 3 роки; творчою розумовою працею – додайте 5 років; фізичною працею – додайте 3 роки.
3. Якщо ви займаєтеся спортом 5 разів на тиждень – додайте 4 роки; 2-3 рази – додайте 2 роки.
4. Якщо ви одружені і щасливі в шлюбі – додайте 5 років; якщо нещасливі – відніміть 2 роки. У решті випадків шлюбного життя додайте 2 роки. Якщо у вас немає постійного супутника життя, то за кожні 10 років самотності, починаючи з 25 років, відніміть по 1 року.
5. Якщо ви постійно спите понад 10 годин на добу – відніміть 4 роки; 9-10 годин і менше 6 годин – відніміть 2 роки.
6. Якщо ви погано спите і встаєте вранці невідпочилим – відніміть 3 роки.
7. Якщо ви нервова, запальна, агресивна людина – відніміть 3 роки; якщо спокійна та урівноважена – додайте 3 роки.
8. Якщо ви постійно не задоволені своєю професійною сферою і людьми, які оточують Вас – відніміть 1 рік.
9. Якщо вам доводиться працювати в умовах постійних психологічних перевантажень – відніміть 3 роки.
10. Якщо ви продовжуєте працювати після закінчення основного робочого дня – відніміть 2 роки.
11. Якщо ви працюєте на шкідливому виробництві або значну частину часу проводите в місцях, несприятливих для здоров’я, – відніміть 3 роки.
12. Якщо у вас середня освіта – додайте 1 рік; середньо-технічна – 2 роки; вища – 3 роки.
13. Якщо ви на пенсії, але продовжуєте активно працювати – додайте 3 роки.
14. Якщо ви дотримуєтеся рекомендацій дієтологів (поститесь, робите «очищення організму», влаштовуєте розвантажувальні дні тощо) – додайте 5 років.
15. Якщо ви щодня приймаєте душ кімнатної температури – додайте 2 роки.
16. Якщо ваші бабусі або дідусі дожили до 85 років – додайте 4 роки; якщо до 80 років – додайте 3 роки; якщо хтось із них раптово помер від інсульту, раку, інфаркту, не доживши до 50 років, – відніміть 4 роки.
17. Якщо хтось із ваших близьких родичів, не доживши до 50 років, раптово помер від інсульту, раку, інфаркту – відніміть 3 роки.
18. Якщо ви викурюєте більш як 3 пачки сигарет на день – відніміть 8 років; якщо 1 пачку – відніміть 6 років; якщо півпачки – відніміть 3 роки.
19. Якщо ви зловживаєте алкоголем – відніміть 1 рік.
20. Якщо ваша маса тіла перевищує нормальну для вашого віку на 20 кг – відніміть 8 років, 15-20 кг – відніміть 4 роки, 5-15 кг – відніміть 2 роки.
21. Якщо ви чоловік, вам 30-40 років і ви щороку проходите профілактичний медичний огляд – додайте 2 роки; вам 40-50 років – додайте 3 роки; вам більш як 50 років – додайте 4 роки.
Число, одержане внаслідок ваших відповідей, і є той вік, до якого ви можете дожити. Але, поза сумнівом, ви його перевищите, якщо постійно стежитимете за собою, відмовитеся від шкідливих звичок і зможете уникнути впливу інших негативних чинників.