Буряковий квас

0
58

Давно відомо, що буряки справляють позитивний вплив на судини, серце, печінку, нирки і кровотворення. Вони нормалізують артеріальний тиск, надто в літніх людей, коли відбуваються зміни судинної стінки і міокарда. Квас із червоних буряків можна прирівняти до лікарських засобів, які лагідно й тривало діють на всі ланки серцево-судинної системи відразу після вживання.

Цей чудовий напій розширює кровоносні судини, нормалізує їхнє ритмічне скорочення. У результаті судини починають допомагати серцю, знімаючи з міокарда частину навантаження.

Квас помічний не тільки за гіпертонічної хвороби, а й за мігрені. А ще очищує лімфу, перешкоджає атеросклерозу. Буряки містять низку цінних вітамінів (В, С, РР та інших), мінеральні речовини (кальцій, калій, магній, залізо тощо), антиоксиданти, біофлавоноїди.

Як приготувати цей чудодійний напій?

Дрібно посікти близько кілограма темно-вишневих почищених коренеплодів. До половини заповнити трилітрову банку й долити доверху холодною перевареною водою. Півсклянки цукру розвести водою й вилити в банку, додати чайну ложку домашньої сметани (для бродіння). Зверху зав’язати марлею, поставити в прохолодне місце. За три-чотири дні квас готовий.

Пінку зняти. Відливши півлітра квасу, долити в банку води доверху. Злитий готовий квас зберігати в холодильнику. Пити по півсклянки три-чотири рази на день, у спеку частіше.

Рекомендую зробити дві банки квасу з різницею три дні. Тоді у вас буде завжди достатньо цього напою.

Разом із квасом корисно з’їдати жменьку родзинок — серце любить калій. Після цього корисно зробити щадну зарядку.

Володимир БОЛСУН,
знавець народної медицини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here