Розмовляєш по телефону — запишуть в арткоригувальники

0
552

 

Свавілля та зброя

 

Місто наповнили злочинці, убивці й соціопати всіх мастей. Викрадення людей, «віджимання» автомобілів і бізнесу — то лише частина їхньої злочинності разом із застосуванням зброї. Як кажуть місцеві: «Убити в Донецьку людину простіше, аніж купити хліб».

 

Злидні

 

Жителі ОРДЛО з кожним днем стають дедалі біднішими. Як вони кажуть, це навіть не бідність, а саме злидні. «Усе, що заробляємо, відразу проїдаємо. Якщо вдається хоч щось заощадити, то купуємо взуття або одяг. Так погано ми, здається, у 90-ті не жили», — каже Михайло Степанів.

 

Мародерство

 

За три роки мародерство бойовиків у Донецьку набуло страхітливих масштабів. Навіть керівництво т. з. «ДНР» визнало, що не в змозі контролювати масові крадіжки людей.

 

«У них у «ДНР» за мародерство передбачено розстріл. Але не розстріляли ще нікого!» — розповідає Раїса Коваленко.

 

Арешти й полон

 

Щоб потрапити «на підвал», необов’язково люто ненавидіти «ДНР». Там можна опинитися за порушення комендантської години, фотографування, розмови по мобільному телефону (таких зазвичай записують у арткоригувальники).

 

Беззаконня

 

Намагаючись імітувати державність, «чиновники» видають один «закон» за іншим, унаслідок чого мирні жителі просто стають заручниками ситуації.

 

— У яку країну я зможу поїхати з паспортом «ДНР», коли цей паспорт навіть Росія як слід не визнає? — нарікає донеччанин Михайло Старостін.

 

Майбутнє дітей

 

Батьки бояться, що донецька реєстрація ще відгукнеться дітям у майбутньому. Через це багато хто вже подумує змінити місце проживання, продати житло в Донецьку й придбати «квадрати» на підконтрольних територіях, та й взагалі круто змінити своє життя.