ЗНАЙДЕНО ДРЕВНЄ ГІГАНТСЬКЕ ОЗЕРО

0
353

ozero_300В західносуданській провінції Дарфур американські науковці знайшли сліди стародавнього гігантського озера. За допомогою даних космічної зйомки вони встановили, що свого часу озеро займало площу 30,8 тисячі квадратних кілометрів.

Можливий вік водоймища не називають, проте дослідники вважають, що його розміри можуть вказувати на час, коли дощі були звичайним явищем для району, який зараз повністю поглинула пустеля Сахара.

Дослідники переконані, що їхня знахідка має важливе значення для всього регіону, оскільки може стати відправною точкою для пошуку підземних джерел води в цій засушливій провінції. „Абсолютно зрозуміло, що велика частина озерної води просочилася крізь піщаник, акумулювавшись у вигляді підземних вод”, – заявив дослідник із Бостонського університету Фарук аль-Баз.

За словами його колеги Імана Гунейма, „древнє озеро є незаперечним доказом того, що клімат цих місць мав континентальні риси з характерними для них дощами”. Це відкриття, вважає він, дасть змогу з’ясувати причини і наслідки зміни клімату.