Від маленької ниточки до великого шедевра

0
390

Чи багато є чоловіків-вишивальників? Так, вдосталь. Але чоловіків, які наче одне ціле з ниткою та голкою – то ні. Одним з таких майстрів своєї справи є Микола Симчич. Митець родом із Нижнього Березова, що на Косівщині, проте вже давно став відомий по всій Україні, ба навіть за кордоном.
Вишивав майстер не усе життя. Та після жахливої аварії 1992 року у нього не залишилося вибору: тож і став з початківця професіоналом.
Гостей мастак зустрічає за роботою, якої у нього вдосталь. Спочатку пан Микола розказує про свою додаткову роботу – виготовлення вишиваного одягу  та показує фотографії своїх робіт. Замовляючи вбрання у нього, ви можете бути впевнені в тому, що ваше замовлення буде створено саме для вас. Річ буде унікальна. Узори не повторяться. Адже перед створенням ескізу майстер детально вивчить значення вашого імені, гороскоп, щасливі кольори, стихії, колір очей, волосся тощо. Тільки після цього фахівець візьметься за створення вашої речі.
Втілити Миколині ескізи у життя йому допомагають п’ять помічниць, а у створенні самих ескізів – донька Юліана, з думкою якої  батько завжди рахується, та дружина Уляна. До речі, дівчина, як і батько, займається мистецтвом – малює та виготовляє прикраси ручної роботи .
Розглядаємо витвори усієї родини. Опісля митець заводить мову про його основну роботу, якою він дуже пишається – вишивання ікон для іконостасу першої в Україні церкви з  вишитими іконами. Микола каже, що на завершення цієї роботи знадобиться ще як мінімум п’ять років. І додає: тоді він справді зрозуміє, що жив недаремно.
Іванна ПОВШЕНЮК