Українці у діаспорі завжди будуть із золотоверхим Києвом та ПЦУ

0
402

22 червня 2021 року секретар Вікаріату Української Православної Церкви (ПЦУ) у США, Австралії, Канаді та Японії протоієрей Віктор Полярний і член єпископської ради Вікаріату і голова громади святого апостола Андрія Первозваного Іван Яресько провели «ZOOM»-конференцію з послом України в США Оксаною Маркаровою. Розмова почалась з привітань пані Оксані з призначенням на посаду амбасадора України в США і з найщирішими побажаннями успіхів у співпраці двох держав.

Співрозмовники обговорили подальшу співпрацю громад Вікаріату Української Православної Церкви (ПЦУ) у США, Австралії, Канаді та Японії з офіційними представниками України в США на благо українського народу та розквітання і утвердження Помісної Української Православної Церкви в Австралії, Канаді та Японії.

Оксана Маркарова високо оцінила внесок Вікаріату ПЦУ в розбудові церковних громад в Батурині та Конотопі, щорічну багаторазову фінансову допомогу нужденним на Донбасі через посередництво митрополита Донецького і Маріупольського ПЦУ Сергія (Горобцова), фінансування «Стіни пам’яті загиблих захисників України», а також пам’ятника жертвам Голодомору і пам’ятника на честь і славу Небесній сотні та всім Героям України, установлених на території парафії святого апостола Андрія Первозваного (Блуміндгейл) .

Детально обговорено внесок Вікаріату в організацію, фінансування багаторазових зустрічей представників ПЦУ з впливовими особами Американського Уряду у Вашингтоні та в інших містах Сполучених Штатів Америки.

Посол України пані Маркарова повідомила, що вона дуже добре поінформована про стан церковного життя в Америці і знає, хто є хто, які є дійсно благодійні українські церковні організації і які є маргінальні і самозванці.

Посол була також поінформована, що всі парафії (без винятку!) Вікаріату Помісної Української Православної Церкви в США, Австралії, Канаді та Японії в паперовій формі одноголосно засвідчили свою приналежність до Православної Церкви України та вірність Предстоятелю ПЦУ Епіфанію – митрополиту Київському і всієї України.

«В котрий раз засвідчуємо, що парафіяни та прихожани всіх громад у складі Вікаріату Православної Церкви України ніколи не відвернуться від золотоверхого Києва та від рідної материнської Церкви», – наголосили Віктор Полярний і Іван Яресько..

Голова громади святого апостола Андрія Первозваного Іван Яресько запросив Посла України в США Оксану Маркарову на ювілейний концерт з нагоди 30-ліття відзначення Незалежності України, який заплановано на 28 серпня 2021 р. у парафії святого Андрія (ПЦУ).

(За матеріалами прес-служби Вікаріату Української Православної Церкви (ПЦУ) у США, Австралії, Канаді та Японії)