З Днем народження, Україно! З ювілеєм, рідна!

0
1269
У ці дні ми відзначаємо 30-річчя Незалежності України. У вимірі історії цивілізації  чверть століття – це небагато, однак для нас із вами – це дуже значуща дата.

24 серпня 1991 року Верховна Рада України своїм історичним Актом проголосила державну незалежність України. 1 грудня того ж року український народ затвердив це рішення цілковитою більшістю голосів на Референдумі. Так мирним і цивілізованим шляхом у світі постала нова держава – Україна.

Наші нащадки, читаючи підручники історії, пишатимуться  багатьма нашими сучасниками – науковцями, письменниками, спортсменами, волонтерами, військовими, усіма тими, хто боронив Україну та захистив демократичні цінності в двох революціях – 2004 та 2013-2014 років, допоміг Україні вистояти, стати пізнаванною в світі.

До загрозливих обставин існування України додалася війна, підступно розв’язана Російською Федерацією у 2014 році. Фактична окупація Росією  восьми відсотків території України призвела до багатотисячних людських втрат, економічних, культурних та екологічних збитків. Майже два мільйони переселенців з Донбасу та Криму втратили малу батьківщину, житло, місце навчання або роботи. Серед них більше 200 тисяч дітей!

Однак саме російська війна проти  України стала тим чинником, який виявив як позитивні зміни в українському суспільстві за часи незалежності, так і негативні, слабкі сторони нинішньої української влади.

30 років – це той вік, коли втрачаються ілюзії і приходить перший, інколи гіркий, життєвий досвід.

З Днем Незалежності, дорогі співвітчизники, читачі і друзі газети!

Нехай Господь береже Україну, а мир  та добробут панують кожній оселі. Разом ми в силах змінити все!

«Українське Слово»