Україна отримає нову партію «Джавелінів» та інвестиції в атомну енергетику

0
120

Київ і Вашингтон підписали угоди в оборонній та енергетичній галузях

Президент Володимир Зеленський у супроводі урядової делегації перебував із дводенним робочим візитом у США. Головні теми зустрічей — партнерство в галузі оборони, заходи, спрямовані на подолання негативних наслідків введення в експлуатації газогону «Північний потік-2» та перебіг реформ в Україні. Перший день візиту, за словами Володимира Зеленського, пройшов надзвичайно результативно. Однією з найважливіших зустрічей першого дня стали переговори Володимира Зеленського й міністра оборони Андрія Тарана із главою Пентагону Ллойдом Остіном, що завершилися підписанням угод, серед яких угода про засади оборонного стратегічного партнерства.

США допомагатимуть Україні протидіяти російській агресії, проводити реформи в секторі оборони відповідно до стандартів НАТО, сприятимуть виконанню положень стратегії розвитку оборонної промисловості й реалізації реформ для потреб ЗСУ. Ідеться й про поглиблення співпраці в Чорноморському регіоні для забезпечення свободи судноплавства, посилення партнерства в кібербезпеці, тіснішу співпрацю оборонних розвідувальних органів.

Ллойд Остін заявив, що в межах нещодавно схваленої президентом США Джо Байденом військової допомоги для України на суму 60 мільйонів доларів українська сторона отримає зокрема нову партію переносних протитанкових ракетних комплексів «Джавелін».

Під час переговорів з українським Президентом Ллойд Остін заявив, що США вимагатимуть від Росії «припинити розпалювання конфлікту» на сході України й піти з окупованого Криму.

«Ми й надалі підтримуватимемо вас у протидії російській агресії», — запевнив міністр оборони США. Він нагадав, що з 2014 року Україна отримала від Сполучених Штатів військової допомоги на загальну суму близько 2,5 мільярда доларів.

У Вашингтоні Володимир Зеленський зустрівся з міністром енергетики Сполучених Штатів Дженніфер Гренхольм. Відбувся обмін думками про загрози сумнозвісного газогону «Північний потік-2», які він створює для безпеки нашої держави та енергетичної безпеки Європи.

Після переговорів міністр енергетики Герман Галущенко та Дженніфер Гренхольм підписали спільну заяву про посилення двосторонньої співпраці у галузях енергетики і клімату. Документ передбачає посилення двосторонньої взаємодії у питаннях корпоративного управління на державних підприємствах енергетичного сектору України зокрема шляхом залучення міжнародних незалежних наглядових рад. НАЕК «Енергоатом» і компанія Westinghouse Electric домовилися про залучення американських технологій на будівництво ядерного реактора проєкту АР1000 з електричною потужністю близько 1,1 ГВт. Ця домовленість дасть змогу залучити інвестиції для будівництва п’яти блоків вартістю до 30 мільярдів доларів.

Володимир Зеленський зустрівся із Президентом США Джо Байденом. «Україна та США мають спільні цінності. Ми також непохитно віддані досягненню нашої довгострокової мети – щоб Європа була цілісною, вільною й неділимою. США залишаються переконаним прихильником суверенітету, територіальної цілісності України перед лицем російської агресії, і наша підтримка євроатлантичного прагнення України залишається непохитною», – запевнив Президент Сполучених Штатів.

Докладніше про підсумки зустрічі ми розповімо в наступному номері «УС».