Торкнулися теми української автокефалії та дуструктивних дій Московського патріархату

0
1045

Вселенський Патріарх Варфоломій та Президент США Джозеф Байден провели зустріч 25 жовтня в овальному кабінеті Білого дому.

Зокрема, вони обговорили невідкладність протидії змінам клімату. Вселенський Патріарх зазначив, що потреба в реагуванні політичних лідерів є особливо актуальною в світлі найближчої зустрічі COP26 в Глазго.

Варфоломій також подякував Президенту Байдену за його рішучу відповідь на пандемію та за його готовність підтримати країни, що розвиваються, у забезпеченні вакцинами проти Covid-19 для їхнього населення.

Патріарх Варфоломій під час розмови з Президентом США Джозефом Байденом заторкнув тему української автокефалії та дуструктивних дій РПЦ проти Вселенського Патріархату.

Про це повідомляє orthodoxtimes.com з посиланням на джерела в церковних колах.

Як зазначається, на зустрічі обговорювали системні кроки Московського Патріархату проти Вселенського Патріархату. “Конкретні дії, які здійснюються під приводом забезпечення самовизначення Православної Церкви України, суперечать церковній закономірності та підривають єдність Православ’я”, – йшлося в розмові.

Також зазначається, що уряді США є “незадоволення неконструктивною роллю, яку відіграє Росія”.

Насамкінець Вселенський Патріарх висловив щиру надію на повторне відкриття Халківської семінарії, яка була примусово закрита п’ятдесят років тому.

На годинній зустрічі були присутні старійшина митрополит Халкидонський Еммануїл, архієпископ Американський Елпідофор та генеральний вікарій Архієпархії о. Олександр Карлуцос.

Після зустрічі з Президентом Байденом Вселенський Патріарх сказав кілька слів журналістам, які зібралися на вулиці.

“Ми щойно завершили теплу та продуктивну зустріч з Президентом Байденом, і ми висловлюємо йому вдячність за його люб’язний і по-справжньому братський прийом”, – зазначив він.

За словами Патріарха Варфоломія, він несе відповідальність провадити Помісні Автокефальні Церкви як старший брат однієї родини.

Він наголосив, що “не може дозволити, щоб будь-які недалекоглядні політичні плани втручалися у відносини між православними”.

Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»