Джозеф Байден: «Я маю особливе ставлення до вашої країни, я її дуже люблю, я її дуже поважаю і я дуже вірю в її успіх»

0
278

Переговори президентів США та України тривали півтори години

Президенти України Володимир Зеленський та США Джо Байден вчора вечором, 9 грудня,  провели телефонні перемовини.

Як розповів глава Офісу президента Андрій Єрмак в ефірі «Право на владу», «це вже стало традицією, що розмови президентів США та України відбуваються в дуже відвертій та дуже прямій атмосфері.

Розмова тривала практично 1,5 години.

Президенти почали з найважливішого – Байден розповів Зеленському про його саміт з президентом Росії Путіним».

Джо Байден дуже відверто сказав Путіну і попередив про всі наслідки, якщо у Кремлі ухвалять рішення щодо ескалації біля українських кордонів та вторгнення на територію України.

Байден сказав дуже чітко – разом із партнерами готові до безпрецедентних санкцій.

А ще Байден дуже чітко сказав, що рішення щодо вступу в НАТО – це лише рішення українського народу, це суверенна незалежна держава, і що він це питання не готовий був обговорювати. Це залежить від України та від членів НАТО.

Джо Байден повторив Путіну, що будь-які перемовини та рішення, які стосуються України, не можуть бути без України.

Зеленський торкнуся питання й «Північного потоку-2», й попереджень, які ми отримували від наших колег з США, Британії та інших, які стосувалися не лише ескалації на наших кордонах, а й внутрішньої дестабілізації.

Єрмак додав, що телефонна розмова президентів була «дуже тепла, дуже відверта», а наприкінці Байден сказав такі слова: «Я впевнений, що у вас, пане президенте, є можливості, і я вірю, що ви зробите те, що ніхто до вас не робив у країні. Тому що я маю особливе ставлення до вашої країни, я її дуже люблю, я її дуже поважаю, і я дуже вірю в її успіх».

До речі, Президент України Володимир Зеленський вважає позитивним факт розмови Президента Сполучених Штатів Америки Джозефа Байдена з Президентом Росії Володимиром Путіним, однією з головних тем якої була ситуації на Донбасі та біля кордонів нашої держави.

Відповідаючи на запитання представників ЗМІ після зустрічі з Прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем у Києві, Володимир Зеленський зазначив, що деталі цих перемовин він прокоментує вже після своєї телефонної розмови з Джозефом Байденом, запланованої на 9 грудня.

«Я вважаю, що перемога України в тому, що США завжди підтримували Україну, наш суверенітет, нашу незалежність, у нас була двопартійна підтримка. Але, найголовніше, ми зараз бачимо, що є особиста, реальна реакція і роль Президента Байдена у врегулюванні цього конфлікту, війни на сході нашої держави», – наголосив він.

Президент зауважив, що українська влада використовує всі можливі засоби, щоб якнайшвидше зупинити війну на Донбасі, повернути своїх людей і тимчасово окуповані території.

Глава держави зазначив, що ці питання, зокрема, обговорювалися під час розмови президентів США і Росії з ініціативи американської сторони.

«Тобто ми знаходимо будь-які шляхи й віримо, що незалежно від того, довгий шлях чи короткий, він приведе до реального результату», – наголосив Володимир Зеленський.

Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
 «Українське Слово»