Джо Байден підписав закон про ленд-ліз

0
1011

Президент США Джо Байден підписав «Закон S. 3522 про ленд-ліз та захист демократії в України – 2022».

Під час підписання була присутня віцепрезидентка США Камала Гарріс.

«Ця допомога є важливою для України, важливою для всіх», – заявив Джо Байден перед підписанням документа. «Неможливо повірити у звірства, які здійснює Росія», – додав президент США. Він також зазначив, що війна Росії проти України має на меті знищення демократії.

Закон дозволяє президентові США використовувати програму ленд-лізу для прискореної передачі в Україну зброї, військової техніки, медикаментів, продуктів тощо. Передбачається, що країна-одержувач сплатить їхню вартість пізніше.

Програма ленд-лізу діяла під час Другої світової війни. Вона дала США змогу оперативно надавати союзникам зброю.

Після підписання історичного та важливого документу для нашої держави, Джо Байден передав ручку, якою зробив підпис, Вікторії Спартц. Вона – перша етнічна українська конгресвумен від Республіканської партії.

Відомо, що для підписання закону про ленд-ліз Байден скористався тією ж ручкою, якою це було зроблено востаннє – у 1941 році, під час Другої світової війни.

Законопроєкт про ленд-ліз та захист демократії в Україні був ухвалений минулого місяця обома палатами Конгресу США. Зокрема, Сенат одностайно підтримав документ 6 квітня, Палата представників проголосувала 28 квітня. За процедурою, президент США має 60 днів після отримання документа, щоби затвердити його власним підписом.

Президент України Володимир Зеленський подякував Президенту США Джо Байдену за підписання закону про ленд-ліз для України і назвав це історичним кроком. Про це Зеленський написав у Твіттері.

“Вдячний Президенту США Джо Байдену і народу за підтримку в боротьбі за нашу свободу та майбутнє. Підписання сьогодні закону про ленд-ліз – історичний крок. Переконаний, що ми знову разом переможемо. І захистимо демократію в Україні та у Європі. Як і 77 років тому”, – зазначив Зеленський.

Український прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що підписання закону є дуже важливим для нашої держави. Він зазначив, що тепер постачання американської зброї Україні не матиме жодних обмежень, а під час Другої світової війни саме ленд-ліз став одним із головних факторів перемоги антигітлерівської коаліції над нацизмом.

Міністр оборони Олексій Резніков зазначив, що Росія роками не слухала слів, тож тепер слухає зброю всього цивілізованого світу.

Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»