Україна щоденно втрачає до 100 воїнів через зволікання з постачанням важкого озброєння

0
742
Фото: Wojciech Grzedzinski for The Washington Post

На фронті ситуація для української армії є надзвичайно важкою. Україна втрачає щодня до сотні військовослужбовців вбитими і до 500 пораненими. Про це міністр оборони Олексій Резніков заявив 9 червня у Фейсбуці.

За словами міністра, “російський Молох має у запасі ще багато засобів для пожирання людських життів задля задоволення свого імперського его”.

Тому Україна наголошує на потребі у важкому озброєнні, і дуже швидко.

“Ми довели, що у нас немає страху перед кремлем, на відміну від багатьох інших. Але ми, як країна, не можемо собі дозволити стікати кров’ю, втрачаючи наших кращих синів і доньок”, – підкреслив Резніков.

Він назвав наступні цілі держави:

– отримати значну кількість РСЗВ зразка НАТО та боєприпасів до них;

– забезпечити повне заміщення деяких існуючих калібрів радянського зразка (гармати зношені, снаряди не виробляються або їх дуже мало) на платформи, які поширені в країнах НАТО і забезпечені боєприпасами;

– домовитись з партнерами про перехід до постачання не у вигляді окремих платформ, а у вигляді цілісних підрозділів, що відразу готові до виконання бойових завдань (organicunit). Це значно підвищить ефективність на полі бою;

– залучити сотні одиниць важкої бронетехніки, без якої неможливий ефективний контрнаступ. Слід враховувати, що радянська техніка переважно є застарілою і потребує приведення до бойового стану. А від партнерів поки Україна отримує достатньо легку броню, не завжди зі зброєю;

– отримати бойові літаки та засоби ППО/ПРО для захисту неба.

Як підкреслив міністр оборони, він не може сказати, що задоволений темпами та кількістю постачання зброї. “Але водночас я безмежно вдячний країнам, які нас підтримують. Зокрема США, Великій Британії, Польщі, нашим балтійським друзям. Усім іншим державам, які допомагають стримувати російське зло”, – зазначив Резніков.

Він відзначив роль українського суспільства, волонтерів, які завдяки швидкості та гнучкості успішно закривали і закривають цілу низку важливих потреб. Це стосується і БПЛА, і засобів зв’язку, і деяких інших компонентів, за якими держава працює ще не повною мірою.

Також очільник Міноборони зауважив, що “ми бачимо не тільки здобутки, але й помилки. Ми отримуємо усі сигнали, і критику теж. Ми знаємо свої недоліки і наполегливо працюємо, щоб їх виправити”.

Головним здобутком Резніков назвав збереження синергії усього військово-політичного керівництва. “Це наша перевага як країни, і ми не дамо її розхитати тим, хто вже працює з прицілом на рейтинги і політичні перспективи. Як я вже відзначив, усі, хто працює на оборону заради перемоги України — єдина команда. І наша спільна мета – здолати Росію, як би складно це не було”.

Водночас, наголосив міністр, ситуація на фронті є важкою, “ми втрачаємо щодня до сотні наших бійців вбитими і до 500 пораненими. Кремль продовжує тиснути масою, буксує, наражається на потужний опір, зазнає величезних втрат. Але поки що має сили для просування на окремих ділянках фронту”.

Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 по 09.06.2022 орієнтовно склали:

 • особового складу‒ близько 3 1700 (+200 за минулу добу) осіб ліквідовано,
 • танків‒ 1 398 (+5) од,
 • бойових броньованих машин‒ 3 438 (+9) од,
 • артилерійських систем– 711 (+8) од,
 • РСЗВ‒ 213 (+0) од,
 • засоби ППО‒ 96 (+0) од,
 • літаків– 212 (+0) од,
 • гелікоптерів– 178 (+0) од,
 • БПЛА оперативно-тактичного рівня‒ 562 (+3),
 • крилаті ракети‒ 125 (+0),
 • кораблі /катери‒ 13 (+0) од,
 • автомобільної техніки та автоцистерн‒ 2 421 (+15) од,
 • спеціальна техніка‒ 53 (+0).

Найбільших втрат противник зазнав на Бахмутському напрямку.

Дані уточнюються.

Бий окупанта! Разом переможемо! Наша сила ‒ в правді!

Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»