Удар по Вінниці відбувся одночасно з конференцією про злочини РФ у Гаазі

0
904

14 липня по Вінниці росіяни випустили чотири ракети. Дві з них збила ППО, дві, на жаль, досягли своєї мети. Попередньо – загинули  23 людей. Постраждалим надають медичну допомогу. На місці працюють представники Державної служби з надзвичайних ситуацій, криміналісти, комунальні служби. До міста прибув міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

Денис Монастирський розповів хронологію подій: «О 10 годині 12 хвилині була повітряна тривога. О 10 годині 43 хвилини – вибух. Виклик на служби 101, 102 і 103 відбувся в 10.45. На місці виявили залишки двох ракет типу «Калібр». Наразі ми можемо говорити лише попередні дані –  23  осіб загинули, 3 з них – це діти. До лікарів звернулась 117 людей, з них – 66 госпіталізовані (34 – важкі, 5 – в критичному стані). Характер вражень – це опіки, травмування, вибухо-мінні травми. Всі вони знаходяться в лікарнях міста Вінниці, тут достатньо медичного персоналу, крові, необхідного обладнання для надання допомоги постраждалим». Рятувальники далі шукають ще 39 українців, зв’язок з якими відсутній.

До операції на той момент залучили вже 248 працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій, комунальних служб міста і 38 одиниць техніки.

Приліт ракет відбувся в центр міста. Тут знаходися розв’язка транспортної інфраструктури, постійно гуляють люди, багато громадського транспорту.

Міський голова Сергій Моргунов зазначив, що всі поранені у лікарнях забезпечені всім необхідним, біля кожного ліжка є медсестра, обслуговуючий персонал. Також Сергій Моргунов розповів про руйнування будинків. «Наразі збираються дані по пошкодженнях, потім працюватимемо спільно з державою, щодо відшкодувань. З цього приводу люди можуть звертатись до Цілодобової варти за номером 15-60», – каже Сергій Моргунов.

Голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов наголосив, що влучання ракет відбулось в місце, де немає ніяких військових об’єктів: «Це об’єкт соціальної інфраструктури, на першому поверсі знаходився медичний центр, культурні об’єкти, поруч були діти, люди. Це жахлива трагедія для Вінниці». Міністр внутрішніх справ України зазначив, що даний злочин кваліфікований за статтею 438 Кримінального кодексу України. Після цієї трагедії було затримано кілька десятків людей, вони зараз проходять опитування в органах поліції, СБУ.

Денис Монастирський зазначив, що більшість поранених, загиблих – це ті люди, які знаходились на вулиці: «Частина людей все ж таки знехтувала тривогою. Важливо, щоб люди під час тривоги йшли в укриття».

«Люди можуть сховатись від таких ударів, в укриття: в підвальні і напівпідвальні приміщення. Це максимально зберігає життя і здоров’я людей. Потрібно звертатись в кафе, які під час тривоги мають відкривати для людей підвальні і напівпідвальні приміщення. Якщо ми говоримо про торгові центри – аналогічна ситуація. На центральному ринку також є підвал. Так само в пологовому. В кожному будинку є укриття і людина, яка просто йде по вулиці і чує тривогу, має знайти собі, де сховатись», – каже Сергій Моргунов.

Сполучені Штати засуджують удар російських окупантів по Вінниці, який забрав життя невинних людей, повідомила пані посол Бріджит Брінк.

Окупанти атакували саме в той день, коли у Гаазі проходить Конференція з питань притягнення до відповідальності за воєнні злочини, вчинені окупаційними військами в Україні.

«У той час, як міжнародні експерти зустрічаються сьогодні в Гаазі на Конференції з питань притягнення до відповідальності за воєнні злочини в Україні, Росія вчиняє ще один жахливий напад, забираючи життя невинних цивільних у Вінниці», – наголосила дипломат.

Вашингтон готовий підтримувати Київ у боротьбі з російською агресією до самої перемоги.

А тим часом Посольство США в Україні закликає своїх громадян негайно виїхати з країни, а тих, хто планує поїздку сюди, відмовитися від неї.

«Посольство США закликає громадян Сполучених Штатів не в’їжджати до України, а тих, хто перебуває в Україні, негайно залишити країну. Уникайте скупчень людей та масових заходів, оскільки вони можуть стати цілями для атак російських військ у будь-якій точці України, включно із західними регіонами», – йдеться у повідомленні.

Ситуація з безпекою на всій території України залишається нестабільною і непередбачуваною через атаки з боку Росії та активні бойові дії на території країни, констатується в повідомленні. У посольстві закликали американців в Україні зберігати пильність та дбати про власну безпеку.

Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»