З 31-ю річницею незалежності України!

0
1209

24 серпня ми відзначаємо 31-шу річницю проголошення незалежності України!

31-шу річницю її здобуття! А справедливіше, на наш погляд, сказати: 31-шу річницю відновлення незалежності України! Бо 24 серпня 1991 року Україна відновила свою державність. А 24 серпня 2022 року Україна нарешті усвідомлює це, говорить про це, пишається цим. Ми – громадяни найміцнішої держави у світі. Держави, яка воює. Держави, яка при цьому реформується. І держави, яка забезпечила найпотужніше в історії об’єднання демократій.

Держави, яка у час повномасштабної війни Росії проти нас має силу, щоб відзначати свої іменини – День незалежності України.

Українці зробили так, що цінності вільного світу не залишилися просто риторикою й реально запрацювали для захисту цивілізації. Українці зробили так, що Європейський Союз об’єднаний найбільше за всі роки свого існування та зміцнюється завдяки нашій з вами міцності. Українці зробили так, що всі тирани цього світу побачили, який потенціал має демократія.

Це зробили ми, громадяни України, українці. Ми всі – військові й цивільні, дипломати й волонтери, державні службовці та бізнес, політики, суспільні лідери та медіа… Кожен і кожна, хто сумлінно працював на своєму рівні заради одного – заради України, своєї сім’ї та нашого майбутнього.

Це зробили ми – громадяни держави, яка має понад тисячу років історії. Понад тисячу років своєї культури. Понад тисячу років свого характеру – незламного українського характеру, який вистояв на нашій землі під ударами багатьох загарбників…

Куди ти прийшла, арміє Росії, засліплена своїми жалюгідними амбіціями? Ти пішла проти нас – проти тих, кого підготували до цієї вирішальної війни за незалежність десятки й десятки поколінь українського народу, який жив і живе тут, який боровся й бореться тут, який будував і будує тут і який мріяв та мріє понад усе, щоб над ним і Україною не було чужого панування. Настав час, щоб ця мрія назавжди стала реальністю.

Це наш час! Ми реалізуємо цю мрію.

Ми станемо не новою легендою про героїчний спротив, а державою переможців. Не 300 спартанцями, які варті фільмів, книг і вистав. А багатомільйонним народом-героєм, який вартий життя, вартий перемоги й навчатиме інших у світі, як захищатися, як перемагати. Ми запам’ятаємось не як ті, хто намагався, а як ті, хто зберіг, посилив і передав нашу державу нашим дітям, щоб вони передали її своїм дітям. Вільну, міцну, сучасну й ефективну державу.

Це зробимо ми – ми з вами, громадяни України.

Ми дякуємо всім друзям і партнерам України – і з великих держав (США, Великобританія, Канада, ЄС), і з географічно менших, але чия воля не поступається волі найбільших. Дякуємо кожному й кожній, хто допомагає українцям знищувати зло!

Через жорстокість історії після кількох невдалих її поворотів про нашу державу – був такий час – не згадували. Потім, таке бувало, говорили, що Україна – це десь там поруч із Росією чи взагалі нібито її частина. Українці переконані, що тепер про нас точно знають: Україна – це єдина держава світу, яка має сміливість бити Росію. Бити на нашій землі, і неважливо, чим та погрожує.

Важливо, що ми закохуємо інших у нашу українську незламність. Важливо, що ми всі є державою, яка функціонує заради українських інтересів і на яку зважають всі у світі. Важливо, що ми є демократичною державою, яка посилює свої інституції навіть зараз, особливо зараз – у час такої руйнівної війни.

Українці подали заявку на вступ до Європейського Союзу і здобули кандидатство зі швидкістю та в умовах, яких не було в жодної іншої держави. Це наш розвиток. Це наші друзі, їхня допомога. Це наші інтереси. Це українська швидкість – те, на що ми стали здатними, коли звільнилися від ілюзій і досягли історично найбільшої національної єдності. Слава Україні!

Дорогі, рідні українці, дорогі громадяни нашої держави! Подивіться або уявіть зараз наш прапор. Уявіть, що в ньому немає жовтого кольору. А тепер уявіть, що в ньому немає синього. Погодьтеся, поодинці – це просто кольори. Не такі яскраві. Не такі цікаві.
А разом – для нас це найкраще й найсильніше поєднання. Ось це відповідь, чому ми сильні разом.
Чому такі різні, зі сходу й заходу, маємо бути однією родиною? Бо об’єднує нас Україна. Бо всі ми кажемо їй: «Ти у мене єдина!»
Бо всі ми її захищаємо. Різні. Рівні. Рідні! Сильні! Вільні! Незалежні!
Слава Україні!

Дорогі громадяни України, українці!

24 серпня ми маємо пам’ятати, завдяки кому живі. Це наші захисники України. Нашої незалежності. Герої, які віддали і щодня віддають за неї своє життя!
Вшануємо їхню світлу пам’ять хвилиною мовчання або молитвою! Вони загинули заради майбутнього наших дітей, онуків.

Українці, пам’ятаємо про минуле, діємо сьогодні, думаємо про майбутнє!

Редакція «Українського Слова»