«Борітеся — поборете, Вам Бог помагає!»

0
2277


9 березня 1814 року — 205 років з дня народження Тараса Шевченка

Президент із дружиною з нагоди 205-річчя з дня народження Тараса Шевченка вшанували на Тарасовій горі в Каневі пам’ять Великого Кобзаря. Ми, українці, звикли розгортати «Кобзар» у дні тривоги й дні радості. Знаємо, що завжди знайдемо там рядки, які додають сил і надихають. Ніхто не зробив кращих висновків з української історії, ніж Тарас Шевченко. Тому вся його творчість — це розгорнутий підручник, де кожен параграф учить нас бути єдиними. Як мудро написав наш видатний інтелектуал академік Іван Дзюба: «Шевченко — це не тільки те, що вивчають, а те, чим живуть. У чому черпають сили й надії».

Для нас Тарас Шевченко перший у ряду героїв, що прокладали шлях до незалежної соборної Української держави. Він вів за собою і героїв української революції, і воїнів, що боролися за Україну проти двох тоталітарних режимів у Другій світовій війні. І тепер «Кобзар» дуже часто можна побачити у бліндажах на передовій. А це означає, що Шевченко — наша українська духовна зброя, так само необхідна, як танки й гармати», — наголосив Петро Порошенко.

Президент нагадав, як слова Тараса звучали у виконанні Сергія Нігояна на Майдані: «Борітеся — поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!» «Ці слова лунають і надихають на фронтах війни, що її розв’язала проти України Росія. Наша велика нація єдина у прагненні перемогти ворога й збудувати велику успішну країну», — зауважив він.

Петро Порошенко заявив, що Україна, захищаючи свою незалежність і територіальну цілісність від російської агресії, позбулася культурної окупації, під якою перебувала роками.

«Культурна окупація не менш небезпечна, ніж окупація фізична. За останні п’ять років українські мова, українськомовна пісня, українськомовна книжка, українськомовне кіно здобули надійні позиції у просторі навколо нас, а головне — в наших серцях. Українська мова посіла нарешті належне їй місце. І зроблено це по-мудрому, не порушуючи прав носіїв інших мов. Ми припинили багаторічне приниження, коли українську мову в Україні доводилося буквально рятувати. Нині маємо вже вищу амбіцію — так представити нашу культуру і мову, щоб весь світ належно оцінив її красу і силу. Ми вибороли Томос, і тепер нарешті здійснилася мрія поколінь українців — маємо автокефальну помісну Православну церкву України. Цю подію вже назвали геополітичною катастрофою тисячоліття для Путіна. Головне — ми розриваємо останні мотузки, якими в’язала нас до себе Москва, яка змушувала нас сторіччями ходити до церкви, на яку Шевченко казав, що то «церква-домовина», — підкреслив глава держави. Він додав, що в усіх наших справах нас надихало слово Кобзаря: «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля».

Під час робочої поїздки на Черкащину Президент узяв участь у засіданні ради регіонального розвитку області, де обговорювали тему децентралізації. Він зауважив, нові місцеві лідери стають драйверами змін. «Наприклад, Бузівська ОТГ, якою керує наймолодший з голів ОТГ Черкащини 30-річний Олександр Фуркало. З часу створення бюджет громади зріс учетверо. На території громади майже 80 ФОПів. Молодь має роботу, перспективу. У громадах стає дедалі більше людей з ідеями, здатних показувати результат», — резюмував Петро Порошенко.

Наталя ПИСАНА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here