Iнавгураційні пристрасті

0
832

Отримавши перемогу на виборах президента, Володимир Зеленський поки що залишається таким собі весільним генералом — слава і пошана вже є, а реальних повноважень ще нема.

А з’являться вони лише після його інавгурації, яка за законом має відбутися не пізніше 3 червня. Втім, «сходження на трон» може статися й набагато раніше. Все залежить від дати, яку має ухвалити Верховна Рада 14 травня.

Сам новообраний президент забажав, щоб ця офіційна церемонія тривала у неділю, 19 травня. Проте одразу ж цю дату спробували піддати «люстрації» — мовляв, цього дня в Україні відзначатимуть День пам’яті жертв політичних репресій, установлений Указом президента в 2007 році і призначений на третю неділю травня. «Тобто це траурний день, в який проводяться жалобні заходи по всій Україні, обмежено розважальні заходи та мовлення на ТБ», — написав у «Фейсбуці» керівник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. Його думку відразу ж підтримало і почало транслювати через ЗМІ чимало політиків і «зацікавлених осіб».

Втім, в обох таборах наголошують, що дата інавгурації має бути призначена якнайшвидше (що не означає її проведення раніше чи пізніше), щоб іноземні делегації встигли підготувати свої візити і узгодити графіки роботи з планами їхніх керівників. До речі, на зустрічі В. Зеленського з керівниками ВР і парламентських фракцій поряд із 19 травня спочатку фігурувала й дата 28 травня. Втім, новообраний президент її відкинув. Його опоненти пояснили, що останній день, коли він має право розпустити парламент і призначити дострокові вибори до ВР, — 27 травня. Мовляв, саме через це й розпалилися пристрасті навколо дати проведення інавгурації. Проте деякі юристи заперечили — «розігнати» ВР Зеленський має право аж до 14 червня. Відразу згадується відома приказка, в якій порівнюється закон із дишлом…

Якщо ж виходити з позиції здорового глузду, логічним виглядає якомога швидше прийняття повноважень новообраним президентом, аби він розпочав реальну роботу із втілення всього обіцяного (чи «не обіцяного») українському народові.

Михайло ГУБАШ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here