Зупинимо антиукраїнський реванш!

0
911

У неділю, 21 липня 2019 року, відбудуться дострокові вибори до Верховної Ради України. Відомі українські письменники оприлюднили Заяву, у якій висловили глибоке занепокоєння станом справ в Україні. Документ підписали Дмитро Павличко, Юрій Щербак, Богдан Горинь, Іван Дзюба, Микола Жулинський, Павло Мовчан, Михайло Сидоржевський, Вадим Скуратівський, Олег Чорногуз, Михайло Слабошпицький та інші.

Зокрема, його автори звертають увагу на численні ознаки повзучого реваншу проросійських антидержавницьких сил усередині країни і на спроби перегляду міжнародних санкцій проти країни-агресора Росії.

«Особливо небезпечними є намагання знову поділити український народ мовними питаннями — спробами принизити статус української мови як державної, переглянути її правопис, а також заперечити право на автокефалію української православної церкви», — йдеться у Заяві.

Неприпустимо також, переконані письменники, піддавати небезпеці внутрішню стабільність і міжнародні позиції держави, прикриваючись особливостями ведення виборчої кампанії або невіглаством чи недосвідченістю нових лідерів. Автори Заяви нагадали, що свого часу підтримували Петра Порошенка на президентських виборах, вважаючи, що його програма реформування держави, його курс на інтеграцію України до ЄС і НАТО відповідає національним інтересам країни.

Сьогодні, наголошується у зверненні, Україні як ніколи потрібна в парламенті партія, яка забезпечить тяглість політичного курсу, виробленого в 2014-2019 рр., сплаченого кров’ю і тяжкими зусиллями українців, «стане на заваді безвідповідальним політиканам, трешовим популістам, манкуртам і прямим агентам Путіна. Слава Україні!» — завершують свою відозву українські письменники.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here