Нариман Кимсанов: чи легко бути чесним підприємцем в Україні?

0
1038

Засновник організації «Нація підприємців», переселенець з окупованого Криму, котрий не побоявся почати все спочатку в Києві, наразі допомагає іншим підприємцям  на шляху до фінансового становлення.

«Чи легко бути чесним бізнесменом?

Як виявляється, не все просто до початку ведення бізнесу. Наприклад, для того, щоб відкрити кіоск з продажу кави в Україні, підприємець повинен зібрати приблизно п’ятдесят документів і пройти приблизно двадцять паперових процедур. Правил і бюрократичних моментів настільки багато, що іноді для офіційного відкриття зазначеного підприємства може знадобитись кілька років.

Насправді я навів лише один приклад з тисяч. Недосконалість державної системи в частині оподаткування спричиняє багато перешкод для осіб, які хочуть офіційно платити податки і, отже, змушує їх працювати в тіні.

Як оформити підприємницьку діяльність, як сплачувати податки, як себе за потреби захистити? Як рости і розвиватись підприємцю як особистості? Ці питання хвилюють кожного підприємця.

Враховуючи все перелічене і дійсно нагальну потребу в допомозі молодим підприємцям, мною була заснована організація «Нація підприємців», основною діяльністю якої є освіта та інформативний розвиток українських підприємців. Ми організовуємо семінари, проводимо тренінги, де обговорюємо проблемні питання.

Дуже важливо, займаючись власним бізнесом, не боятись його розширювати і мати достатньо знань для цього. Проблема українського підприємця полягає у відсутності необхідних знань і навичок. Не всьому можна навчитись в університеті, адже теорія не завжди співпадає з практикою, тому ми запрошуємо підприємців до нас. Нам цікаво розбирати складні питання ведення бізнесу по поличках, знаходячи логічні відповіді і вчити підприємців приймати правильні рішення.

Коли в тебе все виходить – це твоя перемога, коли ти стикаєшся з труднощами – ти отримуєш безцінний досвід. Ті, хто бояться труднощів, ніколи не отримають досвіду, ось що я намагаюсь донести до сучасного підприємця».

Юлія СЕМИРЯД