Без права на помилку!

0
1558

Турчинов оголосив формування Коаліційного Уряду Народної Довіри.
Головою Уряду пропонується Яценюк, який не має Народної Довіри.
Навіщо витрачати час? Проштовхнути через Раду прем’єра без довіри? Хіба в країні панує спокій, економіка на підйомі, а зовнішні загрози відсутні? Перевірити межу терпіння людей? Не варто, Янукович перевірив…
Бачу, що від цієї Ради толку для країни не буде, надто швидко оговталися й увійшли у закулісні партійно-олігархічні торги. Радою маніпулюють…
Але – і Майданом уже намагаються маніпулювати: пару кадрових коврижок – в обмін на “Народну Підтримку”, аби Майдан розійшовся і не заважав рулити? “Майдан свої завдання виконав, може розходитися”, – Турчинов сказав. Сам! Троє в одному – Президент, спікер і прем’єр одночасно.
Що робити?
1) Призначати дострокові парламентські перевибори. Щоб не було провалу управління, краще на осінь, разом з перевиборами місцевими, але можна окремо й негайно – врешті-решт цій Раді на виборах-2012 народ не давав ТАКИХ величезних повноважень, як не давав на виборах-2010 Януковичу повноважень диктатора. Тож перезавантаження влади – так перезавантаження повне!
2) Сформувати на цей період інший Уряд: не партійно-олігархічно-коаліційний з імітацією “Народної Довіри” до прем’єра, а Уряд Технократів – аби відновив керованість, втримав ситуацію і почав не надто популярні (на першому етапі), але потрібні країні реформи.
Мій висновок: з такою дружбою влади нинішньої і минулої, з такими вождями фракцій та їхніми спонсорами-олігархами, з небажанням люстрації, Коаліція і Народна Довіра – у цій Раді речі несумісні.
Чи у Вас ще залишилися ілюзії?
Анатолій ГРИЦЕНКО,
лідер партії “Громадянська позиція”