ЄНП ЗАСУДЖУЄ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО

0
1370

Після останніх тривожних політичних подій в Україні, Президія Європейської народної партії (ЄНП) зробила наступну заяву:
«Без упередженого ставлення до судових органів України, Європейська народна партія засуджує зростання агресивного політично-мотивованого тиску з боку української влади на опозицію та її лідера Юлію Тимошенко. Зокрема, ЄНП глибоко занепокоєна кримінальними звинуваченнями, висунутими вчора Генеральною прокуратурою проти колишнього Прем’єр-міністра Тимошенко, включаючи обурливу підписку про невиїзд, взяту з Лідера опозиції.
Ми розглядаємо останні антидемократичні події у ширшому контексті різкого погіршення політичного середовища та демократичних свобод в Україні після обрання президента Януковича. Втручання держави в діяльність основної опозиційної партії під час місцевих виборів, маніпуляції та вибіркове застосування системи кримінального правосуддя проти політичних опонентів і активістів громадянського суспільства, залякування журналістів тепер доповнюються прямими цинічними утисками лідера опозиції та її найближчих соратників. 
ЄНП закликає Президента України та українську владу нарешті припинити свою поведінку, яка руйнує основні демократичні принципи та суперечить задекларованим європейським цінностям. На жаль, попри численні заяви про добрі наміри, вони не зробили потрібні кроки, щоб виправити ситуацію після попередніх заяв від 13 вересня та 19 листопада. Настав час визнати, що продовження такої антидемократичної практики може ще більше підірвати європейські прагнення України та її європейську перспективу.
ЄНП знову підтверджує свою повну  та рішучу підтримку Юлії Тимошенко, Лідера опозиції та Голови партії «Батьківщина», члена ЄНП».