ВІДІЙШОВ У ВІЧНІСТЬ СВ. ПАМ’ЯТІ СТАХ ГАБА

0
530

Ділимося сумною вісткою, що 3 липня 2010 р. в Торонто, Канада, відійшов у вічність відомий український громадський діяч – св. пам’яті Стах Габа.
Протягом довгих років св. пам’яті Стах Габа був членом Ради директорів Світового конгресу українців, де обіймав посаду голови комісії спорту. Він був відданим та ініціативним працівником, який щиро вболівав за інтереси українського спорту та невтомно працював для піднесення успіхів українських спортсменів, а зокрема всіляко сприяв становленню та підтримці українського олімпійського спорту в Україні та в світі.
Покійний народився в 1930 р. у с. Судова Вишня на Львівщині в українській патріотичній родині. Під час Другої світової війни разом з батьками в пошуках старшого брата-дивізійника перебував у таборах біженців у Австрії та в Німеччині, а в 1948 році прибув до Канади.
З перших років проживання в Канаді св. пам’яті Стах Габа включився в українське громадське життя. Зацікавлений спортом, він довго був активним членом футбольної команди Спортивного товариства “Україна” в Торонто, а затим – тренером юнацької команди та виконуючим обов’язки тренера Спортивного товариства “Україна”. Разом з тим св. пам’яті Стах Габа виконував велику роботу в різних українських громадських організаціях: був головою організації Канадських приятелів Національного олімпійського комітету України, членом Управи відділу Конгресу українців Канади у Торонто, головою Культурного центру ім. Тараса Шевченка в Етобіко, заступником голови Української спортової централі Америки і Канади, а в 2007 році був обраний головою Церковного комітету при парафії Успіння Пресвятої Богородиці у Міссіссазі. Св. пам’яті Стах Габа також був членом українських хорів “Бурлака” і “Прометей”.
Довголітня громадська праця св. пам’яті Стаха Габи була неодноразово відзначена різними нагородами, а зокрема найвищою нагородою Світового конгресу українців, медаллю св. Володимира Великого, Шевченківською медаллю Конгресу українців Канади та відзнакою Президента України – орденом “За заслуги” III ступеня.
Св. пам’яті Стах Габа залишив у смутку дружину Дзвінку, дітей та онуків.
Світовий конгрес українців висловлює глибокі співчуття дружині та родині покійного.
Вічна йому пам’ять!
Євген ЧОЛІЙ,
президент Світового конгресу українців
Стефан РОМАНІВ,
генеральний секретар Світового конгресу українців