МУЗИКА БЕТХОВЕНА СТАЛА ГІМНОМ ЄВРОПИ

0
401

ludwigvanbeethoven_256Приблизно 16 грудня 1770 року в Бонні народився один із найгеніальніших композиторів планети Людвіг ван Бетховен. 

Дату народження Бетховена не зафіксував жоден документ. Відомо лише, що його батько-фландрієць – співак і капельмейстер придворної капели в Бонні – хрестив сина 16 грудня 1770 року. Платили тоді придворним музикам, вочевидь, мало, бо Людвіг залишив школу 10-річним, так ніколи й не вивчивши таблички множення та правил пунктуації.

Та на той час він уже імпровізував на органі, скрипці, альті, клавесині, перший концерт на якому дав у 8 років. В 11 підміняв у батьковій капелі органіста, в 13 – взагалі замінив його, а за сумісництвом зайняв ще й посаду піаніста-концертмейстера придворного театру.

В 16 вразив своєю грою Моцарта, у 18 – виконував обов'язки альтиста у придворній капелі, бо його батька з неї звільнили, й годувати сім'ю доводилося Людвігу, який ще й готувався до вступу на філософський факультет Боннського університету.

Закінчивши його, навчався композиторства в Гайдна й Cальєрі. З 1797-го почав глухнути, та це лише мобілізувало Бетховена на творення найяскравіших перлин світової музичної класики: 13-ї сонати для фортепіано («Патетична»), 27-ї ораторії №2 («Місячна»), 57-ї ораторії («Апасіоната»), сонати для скрипки і фортепіано («Крейцерової»), дев'яти симфоній. Заключний хор з останньої з них на слова оди «До радості» Фрідріха Шіллера став гімном об'єднаної Європи.