ЕДІТ ПІАФ НАРОДИЛАСЯ НА ВУЛИЦІ

0
381

edithpiaf_21318 грудня 1915 року на нічному паризькому тротуарі при допомозі двох поліцейських народилася найпопулярніша співачка планети Едіт Піаф (Гасьйон).

Уже через два місяці її мати – професіональна співачка й алкоголічка – відмовилася від неї й батько-акробат відвіз доньку до бабусі. Захворівши на менінгіт, Едіт через три роки осліпла, повернувши собі зір через чотири роки після відвідин монастиря св. Терези. Тоді ж, супроводжуючи батька в гастролях, почала співати для публіки. З 15-ти років робила це із зведеною сестрою на вулицях, ночуючи там, де народилася, – на тротуарах.

Ще через рік народила дитину від солдата, який загинув, так і не побачивши свого нащадка. Дитина теж невдовзі померла. Буквально підібрав Едіт з вулиці й вивів на сцену одного з паризьких кабаре його директор Луї Лепле, який і дав Едіт псевдонім «Піаф» (у перекладі з паризького сленгу – «горобчик»), бо на зріст вона мала лише 147 см. Помер невдовзі й Лепле, тож найоплачуванішою співачкою світу Едіт стала самотужки.

Своєму другому чоловікові вона залишила після смерті лише борги, бо всі гонорари витрачала на численних (і молодших від себе) коханців та на алкоголь і наркотики.