РЕНУАР МАЛЮВАВ І В ІНВАЛІДСЬКОМУ ВІЗКУ

0
347

pierreaugusterenoir_25217 грудня 1919 року помер французький художник-імпресіоніст Огюст Ренуар.

Він народився 25 лютого 1841 року в Ліможі у родині кравця, який розбагатів лише під старість, тож перші уроки живопису його син отримав, розписуючи вироби з фарфору, дамські віяла та штори й виконуючи геральдичні рисунки для свого брата-медальєра. Закінчивши клас малюнку в безплатній школі, брав уроки живопису в художника Глейра – учня знаменитого Енгра.

Та це не допомогло йому вступити у Школу красних мистецтв – геній, шедеври якого «йдуть» нині на аукціонах за десятки мільйонів доларів, посів у конкурсі… 68 місце. До речі, покупці картин Ренуара зазвичай просять не називати їхніх імен, тож не виключено, що купують їх нувориші, яким не може не імпонувати те, що ці полотна творив самоук, який також розпочинав «з нуля».

Адже перш ніж Ренуар почав отримувати за свої роботи більш-менш пристойні гроші й заслужив орден Почесного легіону, йому довелося й голодувати, й наслухатися різкої критики від ретроградів, а ревматизм взагалі прикував Ренуара до інвалідського візка. Та саме його визнали найжиттєрадіснішим художником-імпресіоністом. А особливо яскраво він малював жінок, фізичного контакту з якими Ренуар уникав до 49-річного віку, коли нарешті одружився. «Коханням я займаюся зі своїм пензлем», – зізнався якось художник своєму другу.