Вінниччина

0
179

Фінська співачка Ніна Острьом виступає в українських в’язницях

15-17 травня у трьох виправних колоніях Вінниччини відбудуться благодійні концерти фінської співачки Ніни Острьом. Як повідомляє сайт Державної пенітенціарної служби України, виступи відбудуться в Стрижавській, Вінницькій та Піщанській колоніях.
«Концерти відбуватимуться в рамках місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі», – йдеться в повідомленні.
Ніна Острьом – учасниця Євробачення в 2000 році – регулярно виступає з концертами у в’язницях і центрах лікування від наркозалежності, здебільшого в країнах СНД.

У школі знайшли 82 міліметри смерті

На Вінниччині технічний працівник Погребищанської школи №6 зайшов у підсобне приміщення  набрати вугілля — і знайшов міну. За викликом негайно прибули  працівники служб оперативного реагування. Міліціонери евакуювали зі школи учнів та вчителів, а піротехнічна  група територіального управління МНС міну часів Великої Вітчизняної калібру 82 мм знешкодила  в безпечному місті. Як вона потрапила до навчального закладу, з’ясовується. Нинішнього року це вже другий випадок, коли у вугіллі в школах знаходять небезпечні предмети. А в цілому, за інформацією прес-служби ТУ МНС в області, з початку року в регіоні виявлено та знешкоджено 52 боєприпаси.

У Немирові відкрили відділення гемодіалізу

Відтепер трохи легше стало вінничанам, життя яких пов’язане зі штучною ниркою. Раніше вони могли проходити планове лікування лише в обласному центрі, а нині це можна робити і в місті Немирів, де відкрили сателітне відділення амбулаторного гемодіалізу Центру нефрології та діалізу обласної клінічної лікарні ім. М.Пирогова.
На Вінниччині понад півтори тисячі жителів страждають на хронічну ниркову недостатність різних стадій, а 145 потребують очищення організму методом програмного гемодіалізу. «Тому питання наближення якісної медичної допомоги було вкрай актуальним, і ми вдячні обласній владі, яка пішла назустріч людям», — зазначив головний лікар обласної клінічної лікарні Олександр Жупанов.
У створення відділення в Немирові вкладено приблизно 3 млн. грн. Воно обладнане шістьма сучасними апаратами «штучна нирка» та вдосконаленими системами очищення води, що покращує результат процедури. Тут уже лікуються пацієнти з цього та прилеглих районів. Зауважимо, що лікування дороге: в рік на людину треба майже 100 тис. грн. На щастя, держава вчасно виділяє кошти, що дає можливість таким людям повноцінно жити.
Зі слів голови облдержадміністрації Миколи Джиги, планується відкрити ще кілька сателітних відділень у райцентрах.